China P270HVN01.0 CELL 27.0 inch 1920*1080 TFT-LCD Display
  1. China P270HVN01.0 CELL 27.0 inch 1920*1080 TFT-LCD Display
P270HVN01.0 CELL 27.0 inch 1920*1080 TFT-LCD Display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P270HVN01.0 CELL
Screen Size 27.0"
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 81PPI
Active Area 597.6(W)×336.15(H) mm
Luminance 0 cd/m²
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 3000:1 (Typ.) (TM)
Transmissivity 3.4% (Typ.)
Designed For Digital Signage
Brand Name AUO
Model Number P270HVN01.0 CELL
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P270HVN01.0 CELL Screen Size 27.0"
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 81PPI Active Area 597.6(W)×336.15(H) mm
Luminance 0 cd/m² Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Brightness 0 cd/m² Contrast Ratio 3000:1 (Typ.) (TM)
Transmissivity 3.4% (Typ.) Designed For Digital Signage
Brand Name AUO Model Number P270HVN01.0 CELL
Place of Origin China
Product details :
Brand AUO
Model P/N P270HVN01.0 CELL
Diagonal Size 27.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , FOB
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Bezel Opening -
Luminance 0 cd/m²
View Direction Symmetry
Response Time 20 (Typ.)(G to G)
Operating Mode AMVA, Normally Black, Transmissive
Glass Depth -
Transmissivity 3.4% (Typ.)
Support Color 16.7M 72% NTSC
Light Source No B/L
Weight 630g (Typ.)
Designed For Digital Signage
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,