China DV238FHM-P20 23.8 inch 1920*1080 LCD Screen For Digital Signage
  1. China DV238FHM-P20 23.8 inch 1920*1080 LCD Screen For Digital Signage
  2. China DV238FHM-P20 23.8 inch 1920*1080 LCD Screen For Digital Signage
  3. China DV238FHM-P20 23.8 inch 1920*1080 LCD Screen For Digital Signage
DV238FHM-P20 23.8 inch 1920*1080 LCD Screen For Digital Signage
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name DV238FHM-P20
Diagonal Size 23.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 92PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Luminance 527.04(W)×296.46(H) mm
Used for Digital Signage
Touch Panel Without
Brand Name BOE
Model Number DV238FHM-P20
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name DV238FHM-P20 Diagonal Size 23.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 92PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Luminance 527.04(W)×296.46(H) mm
Used for Digital Signage Touch Panel Without
Brand Name BOE Model Number DV238FHM-P20
Place of Origin China
DV238FHM-P20 LCD Panel Product details :
Brand BOE
Model P/N DV238FHM-P20
Diagonal Size 23.8"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Active Area 527.04(W)×296.46(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 543(W)×316(H)×13.2(D) mm
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Best View on Symmetry
Display Colors 16.7M NTSC
Frequency 60Hz
Weight 2.30Kgs (Typ.)
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Display Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Lamp Type 4 strings WLED , 30K hours , Without Driver
Touch Screen Without
Application Digital Signage
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C