China P460HVN05.0 46.0 inch 1920*1080 lcd screen display
  1. China P460HVN05.0 46.0 inch 1920*1080 lcd screen display
P460HVN05.0 46.0 inch 1920*1080 lcd screen display
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P460HVN05.0
Diagonal Size 46"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 47PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 1018.08(W)×572.67(H) mm
Work Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M/1.07B 72%NTSC
Backlight WLED, 50K hours, With LED Driver
Used for Digital Signage、Outdoor High Brightness
Brand Name AUO
Model Number P460HVN05.0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P460HVN05.0 Diagonal Size 46"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 47PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 1018.08(W)×572.67(H) mm
Work Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive Color Depth 16.7M/1.07B 72%NTSC
Backlight WLED, 50K hours, With LED Driver Used for Digital Signage、Outdoor High Brightness
Brand Name AUO Model Number P460HVN05.0
Place of Origin China
P460HVN05.0 LCD Panel Product details :
Brand AUO
Model P/N P460HVN05.0
Diagonal Size 46"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Bezel Opening 1024.5(W)×579.1(H) mm
Outline(mm) 1044.1 × 598.7× 59.9 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 28%)
Luminance 2500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 4000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 8 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Mass 11.0Kgs (Typ.)
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8/10-bit), 51 pinsConnector
Voltage Supply 12.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: -20 ~ 60 °C