China LC650EGY-SKA5 65.0 inch 60Hz LCD Screen Display for TV
  1. China LC650EGY-SKA5 65.0 inch 60Hz LCD Screen Display for TV
  2. China LC650EGY-SKA5 65.0 inch 60Hz LCD Screen Display for TV
  3. China LC650EGY-SKA5 65.0 inch 60Hz LCD Screen Display for TV
LC650EGY-SKA5 65.0 inch 60Hz LCD Screen Display for TV
  1. MOQ: 1 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LC650EGY-SKA5
Diagonal Size 65.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution 3840(3)×2160, UHD 68PPI
Pixel Format RGBW Vertical Stripe
Active Area 1428.48(W)×803.52(H) mm
Operating Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Light Source No B/L
View Direction Symmetry
Designed For TV Sets、Digital Signage、Interactive Whiteboard
Brand Name LG
Model Number LC650EGY-SKA5
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LC650EGY-SKA5 Diagonal Size 65.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB Resolution 3840(3)×2160, UHD 68PPI
Pixel Format RGBW Vertical Stripe Active Area 1428.48(W)×803.52(H) mm
Operating Mode IPS, Normally Black, Transmissive Light Source No B/L
View Direction Symmetry Designed For TV Sets、Digital Signage、Interactive Whiteboard
Brand Name LG Model Number LC650EGY-SKA5
Place of Origin China
LC650EGY-SKA5 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LC650EGY-SKA5
Diagonal Size 65"
Bezel Opening -
Outline Size 1440.3(W)×817.9(H)×1.4(D) mm
Surface Antiglare (Haze 3%), Hard coating (2H)
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 1200:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10)
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 6 (Typ.)(G to G)
Glass Depth 0.50+0.50 mm
Transmissivity 8.19% (Typ.)(with Polarizer)
Display Colors 1.07B 71%NTSC
Lamp Type No B/L
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Driver IC COF Built-in 12 source chips
Panel Weight 3.60/3.78Kgs (Typ./Max.)
Application TV Sets,Digital Signage,Interactive Whiteboard
Signal Interface V-by-One 8 lane, 51 pins Connector
Input Voltage 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C