China Original 65.0 inch 3840*2160 Resolution LCD Screen LD650EQJ-SNA1
  1. China Original 65.0 inch 3840*2160 Resolution LCD Screen LD650EQJ-SNA1
Original 65.0 inch 3840*2160 Resolution LCD Screen LD650EQJ-SNA1
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LD650EQJ-SNA1
Diagonal Size 65"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 68PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 1428.48(W)×803.52(H) mm
Support Color 1.07B 68%NTSC
Light Source No B/L
Application Digital Signage、Interactive Whiteboard
Frequency 60Hz
Brand Name LG
Model Number LD650EQJ-SNA1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LD650EQJ-SNA1 Diagonal Size 65"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 68PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 1428.48(W)×803.52(H) mm
Support Color 1.07B 68%NTSC Light Source No B/L
Application Digital Signage、Interactive Whiteboard Frequency 60Hz
Brand Name LG Model Number LD650EQJ-SNA1
Place of Origin China
LD650EQJ-SNA1 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LD650EQJ-SNA1
Diagonal Size 65"
Bezel Opening -
Outline Size 1444.1(W)×819.8(H)×1.3(D) mm
Surface Antiglare (Haze 3%), Hard coating (2H)
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 1100:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10)
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 8/10 (Typ.)(Tr/Td)
Glass Depth -
Transmissivity 5.29% (Typ.)(with Polarizer)
Display Colors 1.07B 68%NTSC
Lamp Type No B/L
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Driver IC COF Built-in 12 source chips
Panel Weight 3.33/3.66Kgs (Typ./Max.)
Signal Interface EPI, 136 pins Connector
Input Voltage 12.0V (Typ.)(VLCD)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C