China 21.5 inch 1920*1080 lcd screen P215HVN01.2 CELL a-si TFT LCD panel
  1. China 21.5 inch 1920*1080 lcd screen P215HVN01.2 CELL a-si TFT LCD panel
  2. China 21.5 inch 1920*1080 lcd screen P215HVN01.2 CELL a-si TFT LCD panel
  3. China 21.5 inch 1920*1080 lcd screen P215HVN01.2 CELL a-si TFT LCD panel
21.5 inch 1920*1080 lcd screen P215HVN01.2 CELL a-si TFT LCD panel
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P215HVN01.2 CELL
Screen Size 21.5"
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Active Area 476.64(W)×268.11(H) mm
Outline Dim. 487.6(H)×279.41(V)×1.38(D) mm
Contrast Ratio 3000:1 (Typ.) (TM)
Brightness 0 cd/m²
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode VA, Normally Black, Transmissive
Designed For Digital Signage
Brand Name AUO
Model Number P215HVN01.2 CELL
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P215HVN01.2 CELL Screen Size 21.5"
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI Active Area 476.64(W)×268.11(H) mm
Outline Dim. 487.6(H)×279.41(V)×1.38(D) mm Contrast Ratio 3000:1 (Typ.) (TM)
Brightness 0 cd/m² Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode VA, Normally Black, Transmissive Designed For Digital Signage
Brand Name AUO Model Number P215HVN01.2 CELL
Place of Origin China
Product details :
Brand AUO
Model P/N P215HVN01.2 CELL
Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Bezel Opening -
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m²
View Direction Symmetry
Response Time 13/5 (Typ.)(Tr/Td)
Plate Thickness 0.50+0.50 mm
Transmittance 3.04% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M 72%NTSC
Light Source No B/L
Weight 420g (Typ.)
Designed For Digital Signage
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
D-IC Detail COF Built-in 6 source + 2 gate chips
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -10 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,