China LD460DUY-ZQA1 46.0 inch 1920*1080 60Hz LCD Display Screen
  1. China LD460DUY-ZQA1 46.0 inch 1920*1080 60Hz LCD Display Screen
LD460DUY-ZQA1 46.0 inch 1920*1080 60Hz LCD Display Screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LD460DUY-ZQA1
Diagonal Size 46.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 47PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 1018.08(W)×572.67(H) mm
Operating Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Light Source No B/L
View Direction Symmetry
Designed For Digital Signage
Brand Name LG
Model Number LD460DUY-ZQA1
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LD460DUY-ZQA1 Diagonal Size 46.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 47PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 1018.08(W)×572.67(H) mm
Operating Mode IPS, Normally Black, Transmissive Light Source No B/L
View Direction Symmetry Designed For Digital Signage
Brand Name LG Model Number LD460DUY-ZQA1
Place of Origin China
LD460DUY-ZQA1 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LD460DUY-ZQA1
Diagonal Size 46"
Bezel Opening -
Outline Dim. 1021.18(H)×575.77(V)×1.3(D) mm
Treatment Antiglare (Haze 3%), Hard coating (2H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 8 (Typ.)(G to G)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10)
Plate Thickness -
Transmittance 6.30% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M/1.07B 68%NTSC
Light Source No B/L
Weight TBD
Designed For Digital Signage
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
D-IC Detail COF Built-in 24 source chips
Interface Type LVDS (2 ch, 8/10-bit), 51 pinsConnector
Power Supply 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C