China 65.0 inch LD650EQJ-SNA4 136 Pins 3840*2160 LCD Screen Panel
  1. China 65.0 inch LD650EQJ-SNA4 136 Pins 3840*2160 LCD Screen Panel
65.0 inch LD650EQJ-SNA4 136 Pins 3840*2160 LCD Screen Panel
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LD650EQJ-SNA4
Diagonal Size 65"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 68PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 1428.48(W)×803.52(H) mm
Support Color 1.07B 68%NTSC
Light Source No B/L
Application Digital Signage、Interactive Whiteboard
Frequency 60Hz
Brand Name LG
Model Number LD650EQJ-SNA4
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name LD650EQJ-SNA4 Diagonal Size 65"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 68PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 1428.48(W)×803.52(H) mm
Support Color 1.07B 68%NTSC Light Source No B/L
Application Digital Signage、Interactive Whiteboard Frequency 60Hz
Brand Name LG Model Number LD650EQJ-SNA4
Place of Origin China
LD650EQJ-SNA4 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LD650EQJ-SNA4
Diagonal Size 65"
Bezel Opening -
Outline Dim. 1444.1(H)×819.8(V)×1.3(D) mm
Treatment Antiglare (Haze 28%), Hard coating (2H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1100:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 8/10 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10)
Operating Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Plate Thickness -
Transmittance 5.03% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 1.07B 68%NTSC
Light Source No B/L
Weight 3.33/3.66Kgs (Typ./Max.)
Designed For Digital Signage,Interactive Whiteboard
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
D-IC Detail COF Built-in 12 source chips
Interface Type EPI, 136 pinsConnector
Power Supply 12.0V (Typ.)(VLCD)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C