China P215HAN02.0 CELL 21.5 inch 1920*1080 LCD Screen Module
  1. China P215HAN02.0 CELL 21.5 inch 1920*1080 LCD Screen Module
P215HAN02.0 CELL 21.5 inch 1920*1080 LCD Screen Module
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P215HAN02.0 CELL
Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Designed For Digital Signage
Refresh Rate 60Hz
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit), Connector30 pins
Brand Name AUO
Model Number P215HAN02.0 CELL
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P215HAN02.0 CELL Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Designed For Digital Signage Refresh Rate 60Hz
Voltage Supply 5.0V (Typ.) Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit), Connector30 pins
Brand Name AUO Model Number P215HAN02.0 CELL
Place of Origin China
P215HAN02.0 CELL LCD Panel Product details :
Brand AUO
Model P/N P215HAN02.0 CELL
Diagonal Size 21.5"
Bezel Opening -
Outline (mm) 483.86×278.586×1.3 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Glass Thickness 0.50+0.50 mm
Transmissivity 6.0% (Typ.)(with Polarizer)
Color Depth 16.7M 72%NTSC
Backlight No B/L
Mass 500g (Typ.)
Used for Digital Signage
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Driver IC list Built-in COF 6 source chips
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C