China 32.0 inch 1920*1080 Original P320HVN08.0 CELL LCD Panel Screen
  1. China 32.0 inch 1920*1080 Original P320HVN08.0 CELL LCD Panel Screen
32.0 inch 1920*1080 Original P320HVN08.0 CELL LCD Panel Screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P320HVN08.0 CELL
Diagonal Size 32.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 69PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 698.4(W)×392.85(H) mm
Used for Digital Signage
Input Voltage 12.0V (Typ.)
Brand Name AUO
Model Number P320HVN08.0 CELL
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name P320HVN08.0 CELL Diagonal Size 32.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 69PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 698.4(W)×392.85(H) mm
Used for Digital Signage Input Voltage 12.0V (Typ.)
Brand Name AUO Model Number P320HVN08.0 CELL
Place of Origin China
P320HVN08.0 CELL LCD Panel Product details :
Brand AUO
Model P/N P320HVN08.0 CELL
Diagonal Size 32.0"
Bezel Opening -
Outline Size 717.58(W)×407.87(H)×1.4(D) mm
Brightness 0 cd/m²
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Best View on Symmetry
Glass Depth 0.50+0.50 mm
Display Colors 16.7M 99%sRGB
Frequency 60Hz
Weight 880g (Typ.)
Surface Antiglare (Haze 2%), Hard coating (3H)
Contrast Ratio 4000:1 (Typ.) (TM)
Display Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive
Response Time 8 (Typ.)(G to G)
Transmissivity 4.4% (Typ.)(with Polarizer)
Lamp Type No B/L
Touch Screen Without
Application Digital Signage
Driver IC COFBuilt-in 8 source + 3 gate chips
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit), 51 pinsConnector
Input Voltage 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C