China DV215FHM-NN0 21.5 inch 1920*1080 LCD Panel Display for Digital Signage
  1. China DV215FHM-NN0 21.5 inch 1920*1080 LCD Panel Display for Digital Signage
  2. China DV215FHM-NN0 21.5 inch 1920*1080 LCD Panel Display for Digital Signage
  3. China DV215FHM-NN0 21.5 inch 1920*1080 LCD Panel Display for Digital Signage
DV215FHM-NN0 21.5 inch 1920*1080 LCD Panel Display for Digital Signage
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name DV215FHM-NN0
Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Operating Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 73% NTSC
Lamp Type 24S3P WLED , 30K hours , Without Driver
Used for Digital Signage
Brand Name BOE
Model Number DV215FHM-NN0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name DV215FHM-NN0 Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Operating Mode ADS, Normally Black, Transmissive Support Color 16.7M 73% NTSC
Lamp Type 24S3P WLED , 30K hours , Without Driver Used for Digital Signage
Brand Name BOE Model Number DV215FHM-NN0
Place of Origin China
DV215FHM-NN0 LCD Panel Product details :
BOE LCD SCREEN DV215FHM-NN0
Panel Brand BOE
Panel Model DV215FHM-NN0
Panel Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Display Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Bezel Opening 479.8(W)×271.2(H) mm
Outline Size 495.6(W)×292.2(H) ×11.2(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M 73% NTSC
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Designed For Digital Signage
Panel Weight 1.97Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
21.5 inch 500 brightness digital signage DV215FHM- NN0 LCD screen panel