
Shaanxi Lvfangzhilin Environmental Protection Technology Co., Ltd.
Products
Manufacturer of a wide range of products which include 7CX-10 Double axle and egiht tyres Trailer,7CX-2E Single axle and two Tyres Trailer,60HP / 70HP / 80HP / 90 HP / 120 HP Wheeled Tractor without cab,etc
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Iron flame package 20 m³ / 2900kg |
| Color | Blue |
| Matched Tractor Power | >100HP |
| Dead Weight | 2720 KG |
| Load Weight | 10000 KG(10 tons) |
| Carriage Dimension | 4500*2150*(450+550)mm |
| Unload Form | Hydraulic Left & Right & Back dump |
| Overall Dimension | 5900*2200*2200mm |
| Tire Type | 8.25-16 |
| Tire Quantity | 8 pieces |
| Brake Type | Air brake + Hand brake |
| Brand Name | HONGRI |
| Model Number | 7CX-10 |
| Place of Origin | Shangdong of China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Iron flame package 2.5 m³ / 360kg |
| Color | Red |
| Matched Tractor Power | 20-50 HP |
| Dead Weight | 690 KG |
| Load Weight | 2000 KG (2 tons) |
| Carriage Dimension | 2500*1500*460mm |
| Unload Form | Hydraulic back dump |
| Overall Dimension | 3800*1550*1300mm |
| Tire Type | 10.0/75-15.3 |
| Tire Quantity | 2 pieces |
| Brake Type | Air brake + Hand brake |
| Brand Name | HONGRI |
| Model Number | 7CX-2E |
| Place of Origin | Shangdong of China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Iron flame package 20 m³ / 2900kg |
| Color | Green |
| Power Options | 60HP / 70HP / 80HP / 90HP / 120HP |
| Drive Type | 4-wheel drive (4WD) |
| Weight | 2600-3500kg |
| Engine Model | Yangdong / Guo'er / YTO |
| Gearbox | 8+2 forward/reverse gears |
| Tires | Front: 9.5-20 / Rear: 14.9-28 |
| PTO Speed | 540/720 r/min |
| Hydraulic Output Groups | 2 groups |
| Brand Name | NING |
| Model Number | 3A-604 / 3A-704 / 3A-804 / 3A-904 / 3A-1204 |
| Place of Origin | Shangdong of China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | Iron flame package 20 m³ / 2900kg |
| Color | Green |
| Power Options | 60HP / 70HP / 80HP / 90HP / 120HP |
| Drive Type | 4-wheel drive (4WD) |
| Weight | 2600-3500kg |
| Engine Model | Yangdong / Guo'er / YTO |
| Gearbox | 8+2 forward/reverse gears |
| Tires | Front: 9.5-20 / Rear: 14.9-28 |
| PTO Speed | 540/720 r/min |
| Hydraulic Output Groups | 2 groups |
| Brand Name | NING |
| Model Number | 3A-604 / 3A-704 / 3A-804 / 3A-904 / 3A-1204 |
| Place of Origin | Shangdong of China |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | unpacked package 20 m³ / 4200kg |
| Color | Red |
| Power Options | 95HP |
| Drive Type | 4-wheel drive (4WD) |
| Weight | 4100kg |
| Engine Model | YTO |
| Gearbox | 12+12 forward/reverse gears |
| Tires | Front: 9.5-20 / Rear: 14.9-28 |
| PTO Speed | 2300 r/min |
| Hydraulic Output Groups | 3 groups |
| Brand Name | YTO |
| Model Number | YTO-NLX954 |
| Place of Origin | Henan of China |
| Certification | Saber |
MOQ: 1
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pcs per month |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | unpacked package 20 m³ / 4200kg |
| Color | Red |
| Power Options | 35HP |
| Drive Type | 4-wheel drive (4WD) |
| Weight | 1550kg |
| Engine Model | YTO |
| Gearbox | 12+4 forward/reverse gears |
| Tires | 1.66-24.6/2.18-10.1 km/h |
| Engine Displacement | 2.16L Travelling |
| Hydraulic Output Groups | 2 groups |
| Brand Name | YTO |
| Model Number | YTO ESK354 |
| Certification | Saber |
| Place of Origin | Henan of China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!