Products
Manufacturer of a wide range of products which include 20 Inch Retro Dual 250W Electric Cargo Bike 7 Speed 36V 7.8Ah Lithium Battery,1000W Single Speed Electric Cargo Bike With 7 Speed Derailleur And Long Range,48V 500W 750W Elect...
MOQ: 20 pieces
Price: $589.00/pieces 20-49 pieces
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 7.8AH |
| Product name | Electric cargo bike |
| Battery | 36V 7.8Ah Lithium Battery |
| Brake | Double Disk Brake |
| Max Load | 125kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 20"*1.95 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 19 |
MOQ: 30 pieces
Price: $399.00/pieces 30-99 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | High duty steel |
| Wheel Size | 10" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 72V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 80-90 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 20AH |
| Product name | electric cargo bike |
| Battery | Double 72V 20Ah (30/40/50Ah lithium optional) |
| Brake | Double hydraulic disk Brake |
| Max Load | 130kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 72V 1000W |
| Tire | 2.75-10 |
| Frame | High duty steel |
| Derailleur | 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 15 |
MOQ: 20 pieces
Price: $699.00/pieces 20-49 pieces
| Packaging Details | (1.) Packing: 1 Piece/1 Carton (2.) Packing size: 1600x280x820mm (3.) N.W./G.W.: 27/36KGS (4.) Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons |
| Supply Ability | 10000 Piece/Pieces per Month |
| Gears | 7 Speed, Shimano 7-speed-gears |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 26", 26 inch |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 90-100 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 13Ah |
| Product name | Electric fat bike |
| Battery | 48V 13AH lithium battery |
| Brake | Front/rear disc brake |
| Color | Black,white,red,blue, optional |
| Motor Power | 48V 500W/750W |
| Display | LCD display |
| Tire | 26"*4.0 fat tires |
| Front fork | Aluminum Alloy Suspension Fork |
| Port | Shanghai or Ning bo |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | THP-504 electric fat bike |
MOQ:
Price: $650.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 17AH |
| Product name | electric fat bike |
| Battery | 48V 17Ah lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Color | Black |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 750W |
| Tire | 20"*4.0 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | THM D20 INONE |
MOQ:
Price: $599.00/pieces 1-19 pieces
| Packaging Details | 1. One Electric Bike will be packed by one strong carton 2. Packages: Inner EPE Foam+small box+outside 7 layers corrugated cartons 3. Packing size: 155x27x75cm |
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20", 20"*4.0 |
| Max Speed | 30-50Km/h, 40km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 80-90 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 12.8Ah |
| Product name | fat electric bike |
| Battery | 48V 12.8AH Lithium Battery |
| Color | Grey |
| Display | LCD |
| Motor Power | 48V 500W |
| Tire | 20"x4.0 fat tires |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Front fork | Aluminum Alloy Fork |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | THUNDER |
| Model Number | TH-MX21 |
MOQ: 2 pieces
Price: $545.00/pieces 2-29 pieces
| Packaging Details | (1.) Packing: 1 Piece/1 Carton (2.) Packing size: 1530x280x750mm (3.) N.W./G.W.: 28/36KGS (4.) Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons |
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 80-90 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 48V 15 AH |
| Product name | Electric fat bike |
| Battery | 48V 15 AH lithium battery |
| Brake | Front/rear disc brake |
| Color | Black,white optional |
| Display | LCD |
| Motor Power | 500W |
| Tire | 20"*4.0 fat tires |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 1 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-130 |
MOQ: 2 pieces
Price: $799.00/pieces 2-99 pieces
| Packaging Details | (1.) Packing: 1 Piece/1 Carton (2.) Packing size: 1530x280x750mm (3.) N.W./G.W.: 28/36KGS (4.) Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons |
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Double Disk Brakes |
| Torque | 80-90 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 48V 16AH |
| Product name | Fat tire ebike |
| Battery | 48V 16Ah Lithium Battery |
| Brake | Double Disk Brakes |
| Color | green,white,black,red,blue |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 1000W |
| Tire | 20*4.0 fat tire |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7 Speed Gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-H034 |
MOQ: 2 pieces
Price: $1,199.00/pieces 2-49 pieces
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Double Hydraulic Disk Brakes |
| Torque | 90-100 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 48V 13AH |
| Product name | dual motor electric bike |
| Battery | 48V 13AH lithium battery(dual battery) |
| Brake | Double Hydraulic Disk Brakes |
| Color | Black,White,Red,Blue,Green |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 1500W motor(Dual motor 750W) |
| Tire | 20"*4.0 fat tire |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-73D |
MOQ: 2 pieces
Price: $589.00/pieces 2-99 pieces
| Packaging Details | (1.) Packing: 1 Piece/1 Carton (2.) Packing size: 1530x280x750mm (3.) N.W./G.W.: 28/36KGS (4.) Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons |
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 80-90 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 48V 10.4 AH |
| Product name | Fat tire Ebike |
| Battery | 48V 10.4Ah (13/17.5Ah optional) |
| Brake | Disc Brake |
| Color | Black,White,Red,Blue,Green |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 500W(750W optional) |
| Tire | 20"*4.0 fat tire |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-H016 |
MOQ:
Price: $698.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Rear Carrier |
| Battery Capacity | 15/17AH |
| Product name | electric Fat bike |
| Battery | 48V 17AH lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Color | Black |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 750W |
| Tire | 20"*4.0 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-K20-I |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!