Products
Manufacturer of a wide range of products which include Motor Power 48V 500W Electric Hybrid Bike With Seat And Drum Braking System,Full Suspension Electric Moped Scooter 48V 500W Front Disk And Rear Drum Brakes,36V 250W Electric R...
MOQ: 50 pieces
Price: $265.00/pieces 50-199 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Size | 2.25-17 |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lead acid Battery |
| Braking System | Front and Rear Drum Type |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 12Ah |
| Smart Type | Sensor, bluetooth, Electronic, Digital |
| Product name | electric cycle |
| Battery | 48V12Ah (48V 16AH optional) |
| Brake | Front and rear drum brake |
| Color | Black,white,red,blue, optional |
| Display | Digital LCD display |
| Motor Power | 48V 500W |
| Tire | 2.25-17 tubeless tires |
| Frame | High duty steel |
| Front fork | Spring suspension front fork |
| Max speed | 40km/h |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | THUNDER |
| Model Number | TH-164 |
MOQ: 10 pieces
Price: $450.00/pieces 10-49 pieces
| Charging Time | 6-8h |
| Foldable | NO |
| Range Per Charge | 25-32KM |
| Max Speed | 31-40km/h |
| Category | Two-wheel Scooter |
| Applicable People | Unisex |
| Smart Type | Sensor, bluetooth, Electronic, Digital, Voice control |
| Battery Capacity | 21 - 30Ah |
| Product name | 2 wheel electric scooter |
| Brake | Front disk and rear drum brakes |
| Battery | 48V 20Ah lead acid battery |
| Color | Red,Black,Blue,White,Silver |
| Display | Digital LCD display |
| Motor Power | 48V 500W |
| Motor Style | Brushless gearless motor |
| Loading capacity | 130kgs |
| Max speed | 25-45KM/hour |
| Tire Size | 18"*2.5 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-206-A3 |
MOQ: 50 pieces
Price: $859.00/pieces 50-99 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 700c |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 10.4AH |
| Product name | electric road bike |
| Battery | 36V 10.4Ah lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Max Load | 125kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 700Cx38C |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Single-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 03 |
MOQ: 50 pieces
Price: $589.00/pieces 50-99 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 700C |
| Max Speed | <30km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 10.5AH |
| Product name | electric road bike |
| Battery | 36V 10.5Ah lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Max Load | 125kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 700Cx28C |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Single-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 01 |
MOQ: 30 pieces
Price: $399.00/pieces 30-199 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Size | 700C |
| Max Speed | <30km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Double V Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 7AH |
| Product name | electric road bike |
| Battery | 36V 7Ah lithium battery |
| Brake | Front and rear caliper brakes |
| Max Load | 125kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 700Cx25C |
| Frame | Chrome-molybdenum steel |
| Derailleur | Fixed gear |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 02 |
MOQ:
Price: $520.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 26" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Hydraulic Disc Brake (Hydraulic Brake Pad) |
| Torque | 50-60 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 15.6Ah/20.4Ah |
| Product name | electric city bike |
| Battery | 48V 15.6Ah/20.4Ah lithium battery |
| Brake | Front and rear hydraulic disc brakes |
| Color | green,white,black,red,blue |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 250W |
| Tire | 26"*1.75 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Inner 3-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | THS200 |
MOQ:
Price: $495.00/pieces 1-49 pieces
| Packaging Details | 1. One Electric Bike will be packed by one strong carton 2. Packages: Inner EPE Foam+small box+outside 7 layers corrugated cartons 3. Packing size: 156x24x87cm |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Carbon steel |
| Wheel Size | 28", 700C |
| Wattage | 200 - 250W |
| Max Speed | 25-45KM/hour optional |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Product name | electric road bike |
| Battery | 36V 7AH Lithium Battery |
| Brake | F/R caliper brakes |
| Color | Black,Grey,Dark Green,Ching,Red |
| Display | LCD screen display |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 700CX25C |
| Max loading | 125kgs |
| Front fork | Steel Front Fork |
| Combo Set Offered | 0 |
| Motor | Brushless |
| Foldable | NO |
| Style | Standard |
| Rated Passenger Capacity | One Seat |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | THUNDER |
| Model Number | TH-ROAD X |
| Certification | CE |
MOQ:
Price:
| Charging Time | >3 Hours |
| Power | 36V/250W Brushless Motor |
| Wheel Size | 700C |
| Warranty | 2 Years |
| Brake | 4 Piston Hydraulic Disc Brake |
| Speed Gear | Single Speed |
| Tyre | 700Cx40C |
| Frame Material | Carbon Fiber |
| Brand Name | Thunder Electric Bike |
| Place of Origin | zhejiang |
MOQ:
Price:
| Charging Time | >3 Hours |
| Display | LCD Display |
| Front Fork | Steel Front Fork |
| Derailleur | Fixed Gear |
| Speed | <30km/h |
| Speed Gear | Single Speed |
| Torque | 30-50NM |
| Warranty | 2 Years |
| Brand Name | Thunder Electric Bike |
| Model Number | TH-V 02 |
| Place of Origin | zhejiang |
MOQ: 30 pieces
Price: $499.00/pieces 30-49 pieces
| Packaging Details | Electric bicycle Export standard packing (Carton/Carton board/Foam/Foam bag) |
| Supply Ability | 10000 Piece/Pieces per Month |
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 28", 700C/28 inch |
| Max Speed | 25-32KM/hour optional |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 70-80 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 10.4ah |
| Smart Type | Sensor, Electronic, Digital |
| Product name | Electric City Bike |
| Battery | 36V 10.4AH cells |
| Brake | Front/rear disc brake |
| Color | Black,white,red,blue, optional |
| Display | LCD displayer |
| Motor Power | 36V 250W(350W optional) |
| Frame | 6061 Aluminum Alloy |
| Derailleur | Shimano 6 speed gears |
| Tyre | 700Cx40C |
| Port | Ningbo,Shanghai |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-C7 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!