Products
Manufacturer of a wide range of products which include 20 Inch Retro Dual 250W Electric Cargo Bike 7 Speed 36V 7.8Ah Lithium Battery,1000W Single Speed Electric Cargo Bike With 7 Speed Derailleur And Long Range,Motor Power 48V 500...
MOQ: 20 pieces
Price: $589.00/pieces 20-49 pieces
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 7.8AH |
| Product name | Electric cargo bike |
| Battery | 36V 7.8Ah Lithium Battery |
| Brake | Double Disk Brake |
| Max Load | 125kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 20"*1.95 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 19 |
MOQ: 30 pieces
Price: $399.00/pieces 30-99 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | High duty steel |
| Wheel Size | 10" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 72V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 80-90 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 20AH |
| Product name | electric cargo bike |
| Battery | Double 72V 20Ah (30/40/50Ah lithium optional) |
| Brake | Double hydraulic disk Brake |
| Max Load | 130kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 72V 1000W |
| Tire | 2.75-10 |
| Frame | High duty steel |
| Derailleur | 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 15 |
MOQ: 50 pieces
Price: $265.00/pieces 50-199 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Size | 2.25-17 |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lead acid Battery |
| Braking System | Front and Rear Drum Type |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 12Ah |
| Smart Type | Sensor, bluetooth, Electronic, Digital |
| Product name | electric cycle |
| Battery | 48V12Ah (48V 16AH optional) |
| Brake | Front and rear drum brake |
| Color | Black,white,red,blue, optional |
| Display | Digital LCD display |
| Motor Power | 48V 500W |
| Tire | 2.25-17 tubeless tires |
| Frame | High duty steel |
| Front fork | Spring suspension front fork |
| Max speed | 40km/h |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | THUNDER |
| Model Number | TH-164 |
MOQ: 10 pieces
Price: $450.00/pieces 10-49 pieces
| Charging Time | 6-8h |
| Foldable | NO |
| Range Per Charge | 25-32KM |
| Max Speed | 31-40km/h |
| Category | Two-wheel Scooter |
| Applicable People | Unisex |
| Smart Type | Sensor, bluetooth, Electronic, Digital, Voice control |
| Battery Capacity | 21 - 30Ah |
| Product name | 2 wheel electric scooter |
| Brake | Front disk and rear drum brakes |
| Battery | 48V 20Ah lead acid battery |
| Color | Red,Black,Blue,White,Silver |
| Display | Digital LCD display |
| Motor Power | 48V 500W |
| Motor Style | Brushless gearless motor |
| Loading capacity | 130kgs |
| Max speed | 25-45KM/hour |
| Tire Size | 18"*2.5 |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-206-A3 |
MOQ: 2 pieces
Price: $1,799.00/pieces 2-99 pieces
| Packaging Details | (1.) Packing: 1 Piece/1 Carton (2.) Packing size: 1530x280x750mm (3.) N.W./G.W.: 28/36KGS (4.) Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons |
| Gears | 9 SPEED |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 27.5" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Double hydraulic disk brake |
| Torque | 90-100 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 48V 12.8 AH |
| Product name | Full suspension mid drive fat tire e bike |
| Battery | 48V 12.8AH lithium battery |
| Brake | Hydraulic oil disk brakes |
| Color | green,white,black,red,blue |
| Display | Colorful LCD Display |
| Motor Power | 48V 500W Bafang M600 Mid drive |
| Tire | MAXXIS 27.5*2.8" |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 9-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-H025 |
MOQ: 50 pieces
Price: $460.00/pieces 50-99 pieces
| Packaging Details | Electric scooter with export standard packing (Carton/Carton board/Foam/Foam bag) |
| Supply Ability | 5000 Piece/Pieces per Month |
| Charging Time | 6-8h |
| Foldable | NO |
| Range Per Charge | 50-60km |
| Max Speed | 25-35km/h |
| Category | Two-wheel Scooter |
| Applicable People | Unisex |
| Smart Type | Sensor, bluetooth, Electronic, Digital |
| Battery Capacity | 20Ah |
| Product name | Electric scooter |
| Battery | 48V 20Ah lead-acid battery |
| Brake | Front rear hydraulic brake |
| Color | Black,white,red,blue, optional |
| Electrical scooter display | LCD display |
| Motor Power | 500W |
| Frame | Steel Frame |
| Loading capacity | 130kgs |
| Pedal assist | No |
| Max speed | 25~35Km/h |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-TTS |
MOQ:
Price: $530.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 17AH |
| Product name | electric fat bike |
| Battery | 48V 17Ah lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Color | Black |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 750W |
| Tire | 20"*4.0 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | THM D20 750W |
MOQ: 50 pieces
Price: $640.00/pieces 50-99 pieces
| Packaging Details | Electric scooter with export standard packing (Carton/Carton board/Foam/Foam bag) |
| Supply Ability | 5000 Piece/Pieces per Month |
| Charging Time | 6-8h |
| Foldable | NO |
| Range Per Charge | 50-60km |
| Max Speed | 25-35km/h |
| Category | Two-wheel Scooter |
| Applicable People | Unisex |
| Smart Type | Sensor, bluetooth, Electronic, Digital |
| Battery Capacity | 20Ah |
| Product name | Electric scooter |
| Battery | 48V 20Ah lithium battery |
| Brake | Front rear hydraulic brake |
| Color | Black,white,red,blue, optional |
| Electrical scooter display | LCD display |
| Motor Power | 500W |
| Frame | Steel Frame |
| Loading capacity | 130kgs |
| Pedal assist | No |
| Max speed | 25~35Km/h |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-TTS |
MOQ:
Price: $500.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 15AH |
| Product name | electric fat bike |
| Battery | 48V 15Ah lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Color | Black, orange |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 250W |
| Tire | 20"*4.0 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | THM D20 250W |
MOQ:
Price: $498.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 18AH |
| Product name | Fat tire electric bike |
| Battery | 48V 18AH lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Color | black,grey |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 750W |
| Tire | 20"*4.0 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-T20 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!