Products
Manufacturer of a wide range of products which include 20 Inch Retro Dual 250W Electric Cargo Bike 7 Speed 36V 7.8Ah Lithium Battery,1000W Single Speed Electric Cargo Bike With 7 Speed Derailleur And Long Range,Lithium Battery 700...
MOQ: 20 pieces
Price: $589.00/pieces 20-49 pieces
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 7.8AH |
| Product name | Electric cargo bike |
| Battery | 36V 7.8Ah Lithium Battery |
| Brake | Double Disk Brake |
| Max Load | 125kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 20"*1.95 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 19 |
MOQ: 30 pieces
Price: $399.00/pieces 30-99 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | High duty steel |
| Wheel Size | 10" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 72V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 80-90 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 20AH |
| Product name | electric cargo bike |
| Battery | Double 72V 20Ah (30/40/50Ah lithium optional) |
| Brake | Double hydraulic disk Brake |
| Max Load | 130kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 72V 1000W |
| Tire | 2.75-10 |
| Frame | High duty steel |
| Derailleur | 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 15 |
MOQ:
Price: $489.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 24 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 700C |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 50-60 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 15.6Ah |
| Product name | electric city bike |
| Battery | 48V 15.6Ah lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Color | green,white,black,red,blue |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 250W |
| Tire | 700C |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | 24-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-M800 |
MOQ: 10 pieces
Price: $430.00/pieces 10-49 pieces
| Packaging Details | Electric scooter with export standard packing (Carton/Carton board/Foam/Foam bag) Packing size: 148x32x86cm |
| Supply Ability | 10000 Piece/Pieces per Month |
| Charging Time | 4-8h |
| Foldable | NO |
| Range Per Charge | 25-35km |
| Max Speed | 25-35km/h |
| Category | Two-wheel Scooter |
| Applicable People | Unisex |
| Smart Type | Sensor, Electronic |
| Battery Capacity | 10 - 20Ah |
| Product name | Ebike 13022021 |
| Battery | 48V 15Ah lithium battery |
| Brake | Front drum and Rear expansion brake |
| Color | Red,blue, optional |
| Electrical scooter display | LCD Display |
| Motor Power | 350W |
| Motor Style | Rear Hub Brushless motor |
| Electrical scooter frame | Steel Frame |
| Loading capacity | 150kgs |
| Climbing Capacity | 15~30 Degree |
| Port | Shanghai or Ningbo,China |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | Ebike 13022021 |
MOQ:
Price: $699.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 26" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 17.5AH |
| Product name | electric city bike |
| Battery | 48V 17.5AH lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Color | green,white,black,red,blue |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 500W |
| Tire | 26"*4.0 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-MX06 |
MOQ: 50 pieces
Price: $265.00/pieces 50-199 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Size | 24" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lead acid Battery |
| Braking System | Front Disk & Rear Drum |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 12Ah, 48V 12AH lead acid battery |
| Smart Type | Sensor, bluetooth, Electronic, Digital |
| Item description | electric bicycle(old) |
| Color | Black,white,red,blue, optional |
| Motor Power | 48V 350W |
| Brake System | Front disk and rear drum break |
| Tire size | 24"x2.125(22" optional) |
| Max speed | 35km/h |
| Range per charge | 40-50km |
| Display | LCD display |
| Max loading capacity | 150kgs |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH162 |
MOQ:
Price: $670.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 26" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 17AH |
| Product name | electric city bike |
| Battery | 48V 17AH lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Color | green,white,black,red,blue |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 500W |
| Tire | 26"*2.1 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-L26 |
MOQ: 50 pieces
Price: $269.00/pieces 50-269 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Size | 24" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lead acid Battery |
| Braking System | Front Disk & Rear Drum |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 12Ah |
| Smart Type | Sensor, bluetooth, Electronic, Digital |
| Product name | Cheap Electric Bike |
| Battery | 48V12Ah |
| Brake | Front disk and rear drum brake |
| Color | Black,white,red,blue, optional |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 350W |
| Tire | 24"*2.125 |
| Frame | steel |
| Front fork | Steel suspension front fork |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | THUNDER |
| Model Number | TH-H023 |
MOQ: 2 pieces
Price: $689.00/pieces 2-99 pieces
| Packaging Details | (1.) Packing: 1 Piece/1 Carton (2.) Packing size: 1530x280x750mm (3.) N.W./G.W.: 28/36KGS (4.) Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons |
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 27.5" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 70-80 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 36V 13AH |
| Product name | electric city bike |
| Battery | 36V 13AH lithium battery |
| Brake | Front and rear disk brakes |
| Color | green,white,black,red,blue |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 350W(48V 500W optional) |
| Tire | 27.5x2.2" |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-H022 |
MOQ: 2 pieces
Price: $430.00/pieces 2-49 pieces
| Packaging Details | (1.) Packing: 1 Piece/1 Carton (2.) Packing size: 1600x280x820mm (3.) N.W./G.W.: 27/36KGS (4.) Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons |
| Supply Ability | 5000 Piece/Pieces per Month |
| Gears | Single Speed, Single gear |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | high-carbon steel |
| Wheel Size | 26", 26 inch |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 50-60 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 10Ah |
| Product name | Electric city bike |
| Battery | 48V 8AH/10AH lithium battery |
| Brake | Front V brake, rear with the expansion brake |
| Color | White/ White(new)/ Red(new) |
| Motor Power | 48V 250W |
| Display | LCD display |
| Tire | 26" tires |
| Port | Shanghai or Ning bo |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | 26 princess |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!