Products
Manufacturer of a wide range of products which include 20 Inch Retro Dual 250W Electric Cargo Bike 7 Speed 36V 7.8Ah Lithium Battery,1000W Single Speed Electric Cargo Bike With 7 Speed Derailleur And Long Range,Full Suspension Ele...
MOQ: 20 pieces
Price: $589.00/pieces 20-49 pieces
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 7.8AH |
| Product name | Electric cargo bike |
| Battery | 36V 7.8Ah Lithium Battery |
| Brake | Double Disk Brake |
| Max Load | 125kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 20"*1.95 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 19 |
MOQ: 30 pieces
Price: $399.00/pieces 30-99 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | High duty steel |
| Wheel Size | 10" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 72V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 80-90 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 20AH |
| Product name | electric cargo bike |
| Battery | Double 72V 20Ah (30/40/50Ah lithium optional) |
| Brake | Double hydraulic disk Brake |
| Max Load | 130kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 72V 1000W |
| Tire | 2.75-10 |
| Frame | High duty steel |
| Derailleur | 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 15 |
MOQ:
Price: $870.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 26" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 17.5AH |
| Product name | electric mountain bike |
| Battery | 48V 17.5AH lithium battery |
| Brake | Front and rear mechanical brakes |
| Color | black |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | Dual 48V 1000W |
| Tire | 26"*3.0 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | THS600 Dual Motor |
MOQ:
Price: $730.00/pieces 1-19 pieces
| Packaging Details | 1. One Electric Bike will be packed by one strong carton 2. Packages: Inner EPE Foam+small box+outside 7 layers corrugated cartons 3. Packing size: 156x34x80cm |
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 29" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 50 NM |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 48V 17AH |
| Smart Type | Sensor, Electronic, Digital |
| Name | Electric city bike |
| Frame | Aluminum alloy |
| Battery | 48V 17AH Lithium Battery |
| Brake | F/R disk brake |
| Color | black |
| Display | LCD |
| Motor Power | 48V 500W |
| Tire | 29"x2.25 |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Suspension | Front suspension fork |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | Thunder |
| Model Number | THM285 |
MOQ:
Price: $1,650.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 27.5" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 30-50 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 9.6AH |
| Product name | electric mountain bike |
| Battery | 36V 9.6AH lithium battery |
| Brake | Front and rear hydraulic brakes |
| Color | black |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 27.5"*2.1 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 27-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | THM 50 |
MOQ: 30 pieces
Price: $550.00/pieces 30-49 pieces
| Packaging Details | Electric bike with export standard packing (Carton/Carton board/Foam/Foam bag) |
| Supply Ability | 8000 Piece/Pieces per Month |
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 26" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 70-80 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 10.4 Ah |
| Smart Type | Sensor, bluetooth, Electronic, Digital, Voice control |
| Product name | Electric bike |
| Battery | 36V 10.4AH Lithium Battery |
| Brake | Front/rear disc brake |
| Color | Black,white,red,blue, optional |
| Display | LCD big screen |
| Motor Power | 350W Bafang hub motor |
| Electric bike tire | 26"x2.10( 27.5" optional) |
| Frame | Aluminum Alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Pedal assist | 12 magnets |
| Port | Shanghai or Ning bo |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | THP-YT04 electric bike |
MOQ:
Price: $730.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 27.5" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 17.5AH |
| Product name | electric mountain bike |
| Battery | 48V 17.5AH lithium battery |
| Brake | Front and rear mechanical brakes |
| Color | black |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 500W |
| Tire | 27.5"*2.1 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | THS 26 |
MOQ:
Price: $499.00/pieces 1-9 pieces
| Packaging Details | Export standard packing (Carton/Carton board/Foam/Foam bag) |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 26" |
| Wattage | 200 - 250W |
| Max Speed | <30km/h, 25km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Product name | Cheap Electric Bicycle |
| Battery | 48V 10AH |
| Brake | F/R disc brake |
| Color | Black,Blue optional |
| Display | LCD |
| Motor Power | 48V 250W(350W optional) |
| Tire | 26"*1.95 |
| Derailleur | 24 Speed gears |
| Front fork | Alloy suspension front fork |
| Pedal assist | 1:1 intelligent |
| Combo Set Offered | 0 |
| Motor | Brushless |
| Foldable | NO |
| Style | Luxury |
| Rated Passenger Capacity | One Seat |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | TUNDER |
| Model Number | TH-Q8 |
| Certification | CE |
MOQ: 2 pieces
Price: $730.00/pieces 2-4 pieces
| Gears | 7 Speed, Shimano 7-speed-gears |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 26", 26 inch |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 80 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 17.5Ah |
| Product name | Electric bike |
| Battery | 48V 17.5AH lithium battery |
| Brake | Front/rear disc brake |
| Color | Black,blue, optional |
| Motor Power | 48V 1000W |
| Display | LCD display |
| Tire | 26"*3.0 tires |
| Front fork | Suspension Fork |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | MX03 |
MOQ: 2 pieces
Price: $630.00/pieces 2-49 pieces
| Packaging Details | (1.) Packing: 1 Piece/1 Carton (2.) Packing size: 1530x280x750mm (3.) N.W./G.W.: 28/36KGS (4.) Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons |
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 26" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 36V 10 AH |
| Product name | Mountain Ebike |
| Battery | 36V 10AH lithium battery |
| Brake | Front/rear disc brake |
| Color | Black |
| Display | LED display |
| Motor Power | 500W |
| Tire | 26" tires |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Port | Shenzhen |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | Mountain ebike |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!