Products
Manufacturer of a wide range of products which include 20 Inch Retro Dual 250W Electric Cargo Bike 7 Speed 36V 7.8Ah Lithium Battery,1000W Single Speed Electric Cargo Bike With 7 Speed Derailleur And Long Range,20 Inch Fat Tire El...
MOQ: 20 pieces
Price: $589.00/pieces 20-49 pieces
| Gears | 7 Speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 7.8AH |
| Product name | Electric cargo bike |
| Battery | 36V 7.8Ah Lithium Battery |
| Brake | Double Disk Brake |
| Max Load | 125kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 20"*1.95 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 19 |
MOQ: 30 pieces
Price: $399.00/pieces 30-99 pieces
| Gears | Single Speed |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | High duty steel |
| Wheel Size | 10" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 72V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 80-90 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 20AH |
| Product name | electric cargo bike |
| Battery | Double 72V 20Ah (30/40/50Ah lithium optional) |
| Brake | Double hydraulic disk Brake |
| Max Load | 130kgs |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 72V 1000W |
| Tire | 2.75-10 |
| Frame | High duty steel |
| Derailleur | 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-V 15 |
MOQ:
Price: $550.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Battery Capacity | 17AH |
| Product name | electric folding bike |
| Battery | 48V 17AH lithium battery |
| Brake | Front and rear disc brakes |
| Color | black |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 48V 750W |
| Tire | 20"*4.0 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-Y20-S |
MOQ: 2 pieces
Price: $435.00/pieces 2-49 pieces
| Packaging Details | Export standard packing (Carton/Carton board/Foam/Foam bag) |
| Supply Ability | 5000 Piece/Pieces per Month |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wattage | 251 - 350W |
| Max Speed | 25-45KM/hour optional, 25-45KM/hour optional |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Motor | Brushless |
| Foldable | Yes |
| Wheel Size | 20 inches |
| Product name | 20" electric folding bicycle |
| Battery | 36V 10AH Lithium Battery |
| Brake | Front/rear disc brake |
| Color | Black,white,red,blue, optional |
| Display | LCD |
| Motor Power | 250W-500W 8fun brand |
| Tire | 26"*1.95 |
| Frame | Aluminum Alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Port | Shanghai or Ning bo |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | THP-052S |
| Certification | ce |
MOQ:
Price: $330.00/pieces 1-19 pieces
| Packaging Details | Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons Packing size: 65x34x58mm(L*W*H) |
| Supply Ability | 10000 Piece/Pieces per Month |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 14" |
| Wattage | 200 - 250W |
| Max Speed | <30km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Motor | Brushless |
| Foldable | Yes |
| Product name | 14 inch folding bike |
| Battery | 36V 8AH |
| Brake | Front rear disc brake |
| Color | Black,white,red,blue, etc |
| Display | Battery indicator |
| Motor Power | 36V 250W |
| Tire | 14inch |
| Frame | Aluminum Alloy |
| Derailleur | Single |
| Controller | Brushless |
| Port | Shanghai or Ning bo |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-130 14 inch folding bike |
| Certification | CE |
MOQ: 10 pieces
Price: $465.00/pieces 10-49 pieces
| Packaging Details | Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons Packing size: 65x34x58mm(L*W*H) |
| Supply Ability | 10000 Piece/Pieces per Month |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 14" |
| Wattage | 200 - 250W |
| Max Speed | 20KM/hour, 20KM/hour |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Motor | Brushless |
| Foldable | Yes |
| Product name | 14 inch folding bike |
| Battery | 48V 25AH |
| Brake | Front rear disc brake |
| Color | Black,white,red,blue, etc |
| Display | Battery indicator |
| Motor Power | 48V 250W |
| Tire | 14inch |
| Frame | Aluminum Alloy |
| Derailleur | Single |
| Distance per charge | 160KM |
| Port | Shanghai or Ning bo |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-131 electric folding bike |
| Certification | ce |
MOQ:
Price: $730.00/pieces 1-49 pieces
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | <30km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 17AH |
| Product name | electric folding bike |
| Battery | 48V 17AH lithium battery |
| Brake | Front and rear oil brakes |
| Color | green,white,black,red,blue |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | Dual 48V 1000W |
| Tire | 20"*4.0 |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-RX20-D |
MOQ: 2 pieces
Price: $350.00/pieces 2-49 pieces
| Packaging Details | Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons Packing size: 65x34x58mm(L*W*H) |
| Supply Ability | 10000 Piece/Pieces per Month |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Size | 14" |
| Wattage | 251 - 350W |
| Max Speed | <30km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Motor | Brushless |
| Foldable | Yes |
| Product name | Mini folding electric bike |
| Battery | 48V 10AH lithium |
| Brake | Front rear disc brake |
| Color | Black,white,red,blue, etc |
| Display | Battery indicator |
| Motor Power | 48V 250W/350W/500W optional |
| Tire | 14" |
| Frame | Steel |
| Derailleur | Single |
| Distance per charge | 30-40KM |
| Port | Shanghai or Ning bo |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-193 |
| Certification | ce |
MOQ: 2 pieces
Price: $499.00/pieces 2-99 pieces
| Packaging Details | (1.) Packing: 1 Piece/1 Carton (2.) Packing size: 1530x280x750mm (3.) N.W./G.W.: 28/36KGS (4.) Inner bubble bag wrap+foam,Outer 7 layers corrugated cartons |
| Gears | 7 speed |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Max Speed | <30km/h |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Torque | 60-70 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery Capacity | 36V 7.8 AH |
| Product name | electric city bike |
| Battery | 36V 7.8AH lithium battery |
| Brake | Front and rear disk brakes |
| Color | green,white,black,red,blue |
| Display | LCD Display |
| Motor Power | 36V 350W |
| Tire | 20*2.125" |
| Frame | Aluminum alloy |
| Derailleur | Shimano 7-speed-gears |
| Warranty | 2 years |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | OEM |
| Model Number | TH-H019 |
MOQ:
Price: $639.00/pieces 1-19 pieces
| Packaging Details | long range electric bike export standard packing (Carton/Carton board/Foam/Foam bag) |
| Range per Power | > 60 km |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Wheel Size | 26", 26 inch |
| Wattage | 351 - 500w |
| Max Speed | 30-50Km/h, 40km/h |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium Battery |
| Product name | long range electric bike |
| Battery | Double 48V 10.4Ah battery |
| Brake | Double disc brake |
| Color | Black,white |
| Display | LCD display |
| Motor Power | 48V 250W/350W |
| Frame | Aluminum Alloy |
| Derailleur | Shimano 21 speed |
| Range per charge | 110-120km |
| Combo Set Offered | 0 |
| Motor | Brushless |
| Foldable | Yes |
| Style | Luxury |
| Rated Passenger Capacity | One Seat |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | Thunder |
| Model Number | TH103TD |
| Certification | CE |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!