Products
Manufacturer of a wide range of products which include Waterproof 30W LED Solar Street Lights 50Hz , Cobra Head LED Street Lights in,Aluminum COB Outdoor LED Solar Street Lights 60W , 28V Parking Lot Lamp With 710,5050SMD 5W 3000K...
MOQ: 1PCS
Price: 0-90USD/PCS
| Packaging Details | 1.Put into a standard CTN 2.Also according your need |
| Delivery Time | 1day for samples,5-15days for order production |
| Payment Terms | L/C,TT .Western Union |
| Supply Ability | 100000pcs/month or more |
| Power | 30W |
| Operating frequency | 50 ~ 60 Hz |
| Shank Diameter | 50mm |
| IP Rating | IP65 |
| Place of Origin | china |
| Brand Name | spring-lighting |
| Certification | CE RoHS |
| Model Number | SPL-SL30WAS |
MOQ: 1PCS
Price: 0-110USD/PCS
| Packaging Details | 1.Put into a standard CTN 2.Also according your need |
| Delivery Time | 1day for samples,5-15days for order production |
| Payment Terms | L/C,TT .Western Union |
| Supply Ability | 100000pcs/month or more |
| Power | 60W |
| Operating frequency | 50 ~ 60 Hz |
| Power factor | >92 |
| IP Rating | IP65 |
| Place of Origin | china |
| Brand Name | spring-lighting |
| Certification | CE RoHS |
| Model Number | SPL-SL60WAS |
MOQ: 10pcs
Price: 0-12USD
| Packaging Details | 1.Qty/ctn:100pcs 2.Gross weight:14kg 3.Canton Size: 25*37*33cm 5.Net Weight:100g |
| Delivery Time | 5-7working days |
| Payment Terms | TT |
| Supply Ability | 100000PCS/MONTHS |
| Base | G24/E27/E26 |
| Lumen | 420LM |
| Material | extruded aluminum |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | spring-lighting |
| Certification | CE,EMC,LVD,RoHS |
| Model Number | SPL-PLC5WG24 |
MOQ: 10pcs
Price: 0-15USD
| Packaging Details | 1.Qty/ctn:100pcs 2.Gross weight:14kg 3.Canton Size: 25*37*33cm 5.Net Weight:100g |
| Delivery Time | 5-7working days |
| Payment Terms | TT |
| Supply Ability | 100000PCS/MONTHS |
| Power | 8W |
| Base | G24 |
| Warranty | 3 years |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | spring-lighting |
| Certification | CE,EMC,LVD,RoHS |
| Model Number | SPL-PLC8WG24 |
MOQ: 10PCS
Price: 0-16usd
| Packaging Details | 1.Qty/ctn:100pcs 2.Gross weight:14kg 3.Canton Size: 25*37*33cm 5.Net Weight:100g |
| Delivery Time | 5-7working days |
| Payment Terms | TT |
| Supply Ability | 100000PCS/MONTHS |
| Power | 10W |
| Base | G24 |
| Led | 52 SMD5050 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | spring-lighting |
| Certification | CE,EMC,LVD,RoHS |
| Model Number | SPL-PLC10WG24 |
MOQ: 10PCS
Price: 0-18USD
| Packaging Details | 1.Qty/ctn:100pcs 2.Gross weight:14kg 3.Canton Size: 25*37*33cm 5.Net Weight:100g |
| Delivery Time | 5-7working days |
| Payment Terms | TT |
| Supply Ability | 100000PCS/MONTHS |
| consume wattage | 12W |
| warranty | 3years |
| Size | 164*H35mm |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | spring-lighting |
| Certification | CE,EMC,LVD,RoHS |
| Model Number | SPL-PLC12WG24 |
MOQ: 1PCS
Price: Get latest Price
| Packaging Details | Packed in Carton |
| Delivery Time | 1weeks |
| Payment Terms | T/T.T/C,West Union |
| Supply Ability | 2000000Set One Month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | spring-lighting |
| Certification | CE,RoHS,FCC,C-Tick |
| Model Number | SPL-PLC6WG24 |
MOQ: 1PCS
Price: Get latest Price
| Packaging Details | Packed in Carton |
| Delivery Time | 1weeks |
| Payment Terms | T/T.T/C,West Union |
| Supply Ability | 2000000Set One Month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | spring-lighting |
| Certification | CE,RoHS,FCC,C-Tick |
| Model Number | SPL-PLC8WG24 |
MOQ: 1PCS
Price: Get latest Price
| Packaging Details | Packed in Carton |
| Delivery Time | 1weeks |
| Payment Terms | T/T.T/C,West Union |
| Supply Ability | 2000000Set One Month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | spring-lighting |
| Certification | CE,RoHS,FCC,C-Tick |
| Model Number | SPL-PLC10WG24 |
MOQ: 1PCS
Price: Get latest Price
| Packaging Details | Packed in Carton |
| Delivery Time | 1weeks |
| Payment Terms | T/T.T/C,West Union |
| Supply Ability | 2000000Set One Month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | spring-lighting |
| Certification | CE,RoHS,FCC,C-Tick |
| Model Number | SPL-PLC10WG24 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!