Products
Manufacturer of a wide range of products which include Quick Drying 2K Solid Auto Body Metal Filler Deep Emerald Green Flat Black 2k,Thermosetting High Gloss Solid Car Body Filler Hardener 2K Yellow acrylic spray,Liquid Touch Up 1...
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| Color | black,Various colors, customizable |
| Other Names | 2K metal paint |
| State | Liquid Coating |
| Service | OEM/ODM |
| Free Sample | yes |
| Application: | Car Protection |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K black |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| CAS No | NO |
| Other Names | 2K metal paint |
| Color | yellow,red |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Shelf Life | 5 Years, Two Year Before Being Opened, 2 Years In Original Container At 20°C, Cool And Dry Place At 25℃, 2 Years In Original Sealed Can |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Car Paint, clear coat |
| Color | Transparent |
| Appearance | Liquid Car Paint |
| Application method | Spray |
| Gloss | Excellent |
| Oem | Available,Accepetable,support,welcome |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Type | good filling ability, Thermosetting, High transparency, high hardness |
| Brand Name | Willis brand |
| Model Number | Super fast dry transparent layer |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| CAS No | No |
| Other names | Car Paint, clear coat,varnish |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/ODM |
| State | Liquid Coating |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Type | good filling ability, Thermosetting, High transparency, high hardness |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | Clearcoat |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| CAS No | No |
| Other names | Car Paint, clear coat,varnish |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/ODM |
| State | Liquid Coating |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Type | good filling ability, Thermosetting, High transparency, high hardness |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | Clearcoat |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| CAS No | No |
| Other names | Car Paint, clear coat,varnish |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/ODM |
| State | Liquid Coating |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Type | good filling ability, Thermosetting, High transparency, high hardness |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | Clearcoat |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Using Tool | Spray Gun |
| Service | OEM/OME |
| Function | Accelerate The Drying Speed Of Paint Film, Improve Anti-corrosion Performance, Increase The Hardness, Brightness And Adhesion Of Paint Film, Enhance The Chemical Stability And Corrosion Resistance Of Paint |
| Type | Clear Coat Paint |
| Oem | Available, Accepetable, Support, Welcome |
| State | Liquid Coating |
| Application | Auto Refinish Paint |
| Application Method | Spray |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Brand Name | Willis brand |
| Model Number | clear coat/varnish |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Using Tool | Spray Gun |
| Uv Protection | Yes |
| State | Liquid Coating |
| Color | Transparent |
| Application Method | Spray |
| Function | Accelerate The Drying Speed Of Paint Film, Improve Anti-corrosion Performance, Increase The Hardness, Brightness And Adhesion Of Paint Film, Enhance The Chemical Stability And Corrosion Resistance Of Paint |
| Service | OEM/OME |
| Type | Clear Coat Paint |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Brand Name | Willis brand |
| Model Number | clear coat/varnish |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Uv Protection | Yes |
| Usage | Car Painting,car Repair |
| Using Tool | Spray Gun |
| State | Liquid Coating |
| Finish | Glossy/Can Customize Matte Finish |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/OME |
| Type | Clear Coat Paint |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Brand Name | Willis brand |
| Model Number | clear coat/varnish |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Service | OEM/OME |
| State | Liquid Coating |
| Color | Transparent |
| Finish | Glossy/Can Customize Matte Finish |
| Function | Accelerate The Drying Speed Of Paint Film, Improve Anti-corrosion Performance, Increase The Hardness, Brightness And Adhesion Of Paint Film, Enhance The Chemical Stability And Corrosion Resistance Of Paint |
| Type | Clear Coat Paint |
| Application | Auto Refinish Paint |
| Oem | Available, Accepetable, Support, Welcome |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Brand Name | Willis brand |
| Model Number | clear coat/varnish |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!