Products
Manufacturer of a wide range of products which include Quick Drying 2K Solid Auto Body Metal Filler Deep Emerald Green Flat Black 2k,Thermosetting High Gloss Solid Car Body Filler Hardener 2K Yellow acrylic spray,2k Clear Automoti...
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| Color | black,Various colors, customizable |
| Other Names | 2K metal paint |
| State | Liquid Coating |
| Service | OEM/ODM |
| Free Sample | yes |
| Application: | Car Protection |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K black |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| CAS No | NO |
| Other Names | 2K metal paint |
| Color | yellow,red |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Shelf Life | 5 Years, Two Year Before Being Opened, 2 Years In Original Container At 20°C, Cool And Dry Place At 25℃, 2 Years In Original Sealed Can |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/ODM |
| Other Names | Automotive Paint Thinner |
| Usage | Marine paint,Building coating, Car paint, Road marking paint |
| State | Liquid Coating |
| Delivery | 15 - 25 days after order confirmed |
| Shelf Life | 5 years in original sealed can |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | C-135/B-136/A-137 |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Automotive Paint Thinner |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/ODM |
| sample | available |
| Main Raw Material | N-butyl acetate |
| State | Liquid Coating |
| Usage | Building Coating, Car Paint, Road Marking Paint |
| Delivery | 15 - 25 days after order confirmed |
| Shelf Life | 5 years in original sealed can |
| Brand Name | Willis Paint |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Automotive Paint Thinner |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/ODM |
| State | Liquid Coating |
| Package | 4 Liters/Tin,6 Tins/Carton |
| Usage | Marine paint,Building coating, Car paint, Road marking paint |
| Shelf Life | 5 years in original sealed can |
| Brand Name | Willis Paint |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Spray gun washing thinner |
| Color | Transparent |
| Application method | Spray |
| Main Raw Material | N-butyl acetate |
| sample | available |
| State | Liquid Coating |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Boat Paint, Plastic Coating, Road Marking Paint |
| Service | OEM Service, Customization, OEM &ODM |
| Delivery | 15 - 25 days after order confirmed |
| Shelf Life | 2 years in original sealed can |
| Brand Name | Willis brand |
| Model Number | Thinner |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Automotive Paint Thinner |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/ODM |
| State | Liquid Coating |
| Delivery | 15 - 25 days after order confirmed |
| Package | 4 Liters/Tin,6 Tins/Carton |
| Usage | Marine paint,Building coating, Car paint, Road marking paint |
| Transportation | By sea, by air, by express, land transportation |
| Shelf Life | 5 years in original sealed can |
| Brand Name | willis |
| Model Number | W-555,W-666,W-777 |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Automotive Paint Thinner |
| Color | Transparent |
| State | Liquid Coating |
| Main Raw Material | N-butyl acetate |
| Size | 200L |
| Packing | 200L large iron bucket |
| sample | available |
| Feature | Long Lasting,Professional car paint,Low odor and High solubility,Weather Resistance,Liquid Coating |
| Brand Name | Willis brand |
| Model Number | THINNER |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 8-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Spray gun washing thinner |
| Color | Transparent |
| Application method | Spray |
| Main Raw Material | N-butyl acetate |
| sample | available |
| State | Liquid Coating |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Boat Paint, Plastic Coating, Road Marking Paint |
| Service | OEM Service, Customization, OEM &ODM |
| Delivery | 15 - 25 days after order confirmed |
| Shelf Life | 2 years in original sealed can |
| Brand Name | Willis brand |
| Model Number | Thinner |
| Place of Origin | China |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Automotive Paint Thinner,car paint thinner,acrylic thinner,car paint thinner,lacquer thinner,paint thinner,standard,thinner,2k thinner |
| Color | Transparent |
| sample | available |
| Main Raw Material | Xylene sec butyl ester and other solvents |
| State | Liquid Coating |
| Usage | Automotive repair paint,2K/1K paint specific thinner |
| Delivery | 10 - 25 days after order confirmed |
| Shelf Life | 5 years in original sealed can |
| Packaging | 1L,0.5L,4L,5L |
| Product name | AUTO PAINT,Thinner,CAR PAINT |
| Free Samples | Yes |
| Service | OEM Service,Customization,OEM &ODM |
| Size | 1 Gallon |
| Evaporation Rate | Fast |
| Brand Name | Willis Paint |
| Place of Origin | China |
| Model Number | W-555,W-666,W-777 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!