Products
Manufacturer of a wide range of products which include High Gloss 4L Acrylic 1k Automotive Paint Single Component Auto Refinish Paint,Appliance 1K Touch Up Paint For Car Scratches Violet Red Black White Color,Hot Selling White Epo...
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | 1K metallic, color matching |
| Color | yellow, blue, Customized Colors, white, Optional |
| Main raw material | Acrylic |
| Type | Single Component, Car paint |
| Application | Auto Refinish Paint |
| Keywords | car paint filler putty |
| Service | OEM Service, OEM are welcome, Customization, OEM &ODM |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Car Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Car Paint, 2K metal paint,1K metal paint,Automotive touch up paint,BODY FILLER, Lacquer,Color matching |
| Color | Red, white, black, blue, yellow, silver, pearl color,etc |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating,Advertising paint |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Feature | high gloss, good property, excellent pretective and coveraging power |
| Shelf Life | 2 years in original sealed can, cool and dry place at 25℃ |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Transparent Iron Yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | Visa, Paypal, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4L + 1L set, 3 sets and 1 ctn |
| Other name | Automobile primer |
| Color | Grey,white,black,red |
| Application Method | Spray |
| Service | OEM or ODM |
| Characteristic | Excellent corrosion protection, excellent adhesion on the surface of steel, aluminum and zinc plates |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Boat Paint, Plastic Coating, Building Coating |
| Adaptive environment | No fire source, use in a well ventilated environment |
| Shelf Life | 2 Years In Original Sealed Can At Cool And Dry Place At 20℃ |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | TGM-407 |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | Visa, Paypal, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4L + 1L set, 3 sets and 1 ctn |
| Other name | CAR REFINISH |
| Color | Grey,white,black,red |
| Characteristic | Excellent corrosion protection, excellent adhesion on the surface of steel, aluminum and zinc plates |
| Application Method | Spray |
| Usage | Metal anticorrosive coating |
| Mixture ratio | epoxy primer:epoxy hardener:epoxy thinner=4:1:1.5-2 |
| Adaptive environment | No fire source, use in a well ventilated environment |
| Shelf Life | 2 Years In Original Sealed Can At Cool And Dry Place At 20℃ |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | W305S 2K ultra fast drying primer |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | Visa, Paypal, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4L + 1L set, 3 sets and 1 ctn |
| Other name | Automobile primer |
| Color | Grey,white,black,red |
| Application Method | Spray |
| Service | OEM or ODM |
| Characteristic | Excellent corrosion protection, excellent adhesion on the surface of steel, aluminum and zinc plates |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Boat Paint, Plastic Coating, Building Coating |
| Adaptive environment | No fire source, use in a well ventilated environment |
| Shelf Life | 2 Years In Original Sealed Can At Cool And Dry Place At 20℃ |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | 2K Grey Epoxy Primer |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | Visa, Paypal, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4L + 1L set, 3 sets and 1 ctn |
| Other name | CAR REFINISH |
| Type | 1K primer |
| Color | Grey |
| Characteristic | Excellent corrosion protection, excellent adhesion on the surface of steel, aluminum and zinc plates |
| Application Method | Spray |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Boat Paint, Plastic Coating, Building Coating |
| Adaptive environment | No fire source, use in a well ventilated environment |
| Shelf Life | 2 Years In Original Sealed Can At Cool And Dry Place At 20℃ |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | Plastic grey primer |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | Visa, Paypal, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4L + 1L set, 3 sets and 1 ctn |
| Other name | repair paint Antirust Paint |
| Type | 2K primer |
| Color | gray |
| Characteristic | Excellent corrosion protection, excellent adhesion on the surface of steel, aluminum and zinc plates |
| Application Method | Spray |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Boat Paint, Plastic Coating, Building Coating |
| Adaptive environment | No fire source, use in a well ventilated environment |
| Shelf Life | 2 Years In Original Sealed Can At Cool And Dry Place At 20℃ |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | 1KWhite primer |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | Visa, Paypal, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4L + 1L set, 3 sets and 1 ctn |
| Other name | repair paint Antirust Paint |
| Color | gray |
| Type | 2K primer |
| Characteristic | Excellent corrosion protection, excellent adhesion on the surface of steel, aluminum and zinc plates |
| Application Method | Spray |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Boat Paint, Plastic Coating, Building Coating |
| Adaptive environment | No fire source, use in a well ventilated environment |
| Shelf Life | 2 Years In Original Sealed Can At Cool And Dry Place At 20℃ |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | 1K Grey Primer |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | Visa, Paypal, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 18000 Cartons Monthly production |
| Other Names | paint remover for automobile |
| Color | Transparent |
| State | Liquid Coating |
| Application Method | Spray |
| Size | 1L/4L |
| Purpose | Degreasing, dewaxing, depainting,Increase finish gloss |
| MOQ | 200L |
| Shelf Life | 2 Years In Sealed Environment |
| Key word | oil stain cleaner,degreasing agent |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | TGM-603 |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | Visa, Paypal, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 1L * 15 tins / ctn , 4L * 6 tins / ctn . We can supply different carton size to meet your demand . |
| Other Names | Plastic Primer |
| Color | Transparent |
| Application Method | Spray |
| State | Liquid Coating |
| Sample | Free |
| MOQ | 200L |
| Features | excellent fullness, good leveling, fast dry etc. |
| Shelf life | 2 years in sealed environment |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | TGM-601 |
| Place of Origin | China,Guagndong |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!