Products
Manufacturer of a wide range of products which include High Gloss 4L Acrylic 1k Automotive Paint Single Component Auto Refinish Paint,Appliance 1K Touch Up Paint For Car Scratches Violet Red Black White Color,OEM 1K Metallic Pigme...
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | 1K metallic, color matching |
| Color | yellow, blue, Customized Colors, white, Optional |
| Main raw material | Acrylic |
| Type | Single Component, Car paint |
| Application | Auto Refinish Paint |
| Keywords | car paint filler putty |
| Service | OEM Service, OEM are welcome, Customization, OEM &ODM |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Car Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Car Paint, 2K metal paint,1K metal paint,Automotive touch up paint,BODY FILLER, Lacquer,Color matching |
| Color | Red, white, black, blue, yellow, silver, pearl color,etc |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating,Advertising paint |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Feature | high gloss, good property, excellent pretective and coveraging power |
| Shelf Life | 2 years in original sealed can, cool and dry place at 25℃ |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Transparent Iron Yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | Visa, Paypal, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. The package will be customized. |
| Other Names | Pearl Automotive Paint,1K metal paint |
| Classification: | 1K Basecoat |
| Service | OEM Service, Customization, OEM &ODM |
| Usage | Body protective paint |
| Color | Various colors, customizable |
| Shelf life | 2 years in original sealed can,Two years before opened |
| Keywords | Metallic Pigment,Auto Body Repair Paint |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | White Pearl Automotive Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. The package will be customized. |
| Other Names | 1k Blue Pearl Paint Car Coating Automotive Paint for Car |
| Color | yellow, Car Paint with red, blue, pearl color |
| Classification: | 1K Basecoat |
| Application method | Spray |
| Service | OEM/ODE |
| Usage | Body protective paint |
| Other name | Spray Paint |
| Type | 1K (One component acrylic) color paint |
| Features | Front and side red,opaque,smaller than 195 particles. |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Fine Red Pearl |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. The package will be customized. |
| Other Names | Automotive Paint |
| Color | yellow, Car Paint with red, blue, pearl color |
| Classification: | 1K Basecoat |
| Application method | Spray |
| Service | OEM/ODE |
| Usage | Body protective paint |
| Other name | Spray Paint |
| Features | Yellowish red front and side. |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Copper Pearl |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. The package will be customized. |
| CAS No | NO |
| Other Names | Pearl Automotive Paint,1K metal paint |
| Classification: | 1K Basecoat |
| Color | Various colors, customizable |
| Service | OEM/ODE |
| Usage | Body protective paint |
| Type | Front is white, side is yellowish, translucent |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | White Pearl Automotive Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | Visa, Paypal, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| Other Names | Pearl Metallic |
| Color | yellow,red,green,multiple colors to choose from |
| Service | OEM/ODE |
| Product Name | 1K Base Paint |
| Feature | Liquid Coating,Weather Resistance |
| Transportation | By sea, by air, by express, land transportation |
| Storage | 2 years |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Bright red pearl |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| Other Names | Pearl Metallic |
| Classification: | 1K Basecoat |
| Color | Multiple colors to choose from |
| Service | OEM/ODE |
| Product Name | 1K Base Paint |
| Feature | Liquid Coating |
| Transportation | By sea, by air, by express, land transportation |
| Storage | 2 years |
| Sample | Yes |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | Pearl Automotive Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. The package will be customized. |
| Other Names | Pearl Automotive Paint |
| Classification: | 1K Basecoat |
| Color | Various colors, customizable |
| Service | OEM/ODE |
| Usage | Body protective paint |
| Package | 1L*12Tins; 4L*4Tins,Customized Package,Carton |
| Keywords | Metallic Pigment |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | White Pearl Automotive Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| Other Names | 1K Fine Copper Pearl Paint Car Coating Automotive |
| Color | 1K Fine Copper Pearl,Optional Colors |
| Component | 1k pearl car paint |
| Service | OEM/ODM |
| Can material | Tinplate |
| Main Raw Material | Acrylic |
| Type | Pearl Automotive Paint |
| Features | Strong flickering sensation and good adhesion |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Fine Copper Pearl |
| Place of Origin | China,Guagndong |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!