Products
Manufacturer of a wide range of products which include Quick Drying 2K Solid Auto Body Metal Filler Deep Emerald Green Flat Black 2k,Thermosetting High Gloss Solid Car Body Filler Hardener 2K Yellow acrylic spray,High Gloss Mirror...
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| Color | black,Various colors, customizable |
| Other Names | 2K metal paint |
| State | Liquid Coating |
| Service | OEM/ODM |
| Free Sample | yes |
| Application: | Car Protection |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K black |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| CAS No | NO |
| Other Names | 2K metal paint |
| Color | yellow,red |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Shelf Life | 5 Years, Two Year Before Being Opened, 2 Years In Original Container At 20°C, Cool And Dry Place At 25℃, 2 Years In Original Sealed Can |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Mirror effect acrylic |
| Mf | Mixture |
| Type | Acrylic Paints |
| Color | Transparent |
| Gloss | High Gloos |
| Service | OEM/ODM |
| State | Liquid Coating |
| Packing | standard export carton |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | Acrylic Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Acrylic automotive paint |
| Cas no. | No |
| Mf | Mixture |
| Type | Acrylic Paints |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/ODM |
| State | Liquid Coating |
| Packing | standard export carton |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Shelf life | Two years before being opened,2 years in original sealed can |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | Acrylic Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Acrylic automotive paint |
| Mf | Mixture |
| Application method | Spray |
| Color | Transparent |
| Gloss | High Gloos |
| State | Liquid Coating |
| Packing | standard export carton |
| Shelf life | Two years before being opened,2 years in original sealed can |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | Acrylic Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Car Paint, clear coat, BODY FILLER, varnish, lacquer |
| Color | Transparent |
| Service | OEM |
| Matching hardener | A-5500/B-400/C-300 |
| Matching thinner | A-137/B-136/C-135 |
| State | Liquid Coating |
| Application Method | Spray |
| Main Raw Material | Acrylic |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Shelf life | 5 Years, Two year before being opened, 2 years in original container at 20°C, cool and dry place at 25℃, 2 years in original sealed can |
| Brand Name | FantasyColor, Shangfu, Mt yishili |
| Model Number | A-940 |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Car Paint, clear coat, BODY FILLER, varnish, lacquer |
| Color | Transparent |
| Service | OEM |
| Matching hardener | A-5500/B-400/C-300 |
| Matching thinner | A-137/B-136/C-135 |
| State | Liquid Coating |
| Application Method | Spray |
| Main Raw Material | Acrylic |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Shelf life | 5 Years, Two year before being opened, 2 years in original container at 20°C, cool and dry place at 25℃, 2 years in original sealed can |
| Brand Name | FantasyColor, Shangfu, Mt yishili |
| Model Number | A-940 |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Mirror effect acrylic |
| Mf | Mixture |
| Type | Acrylic Paints |
| Color | Transparent |
| Gloss | High Gloos |
| Service | OEM/ODM |
| State | Liquid Coating |
| Packing | standard export carton |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | Acrylic Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Acrylic automotive paint |
| Mf | Mixture |
| Type | Acrylic Paints |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/ODM |
| State | Liquid Coating |
| Packing | standard export carton |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Shelf life | Two years before being opened,2 years in original sealed can |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | 1L |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Mirror effect acrylic |
| Mf | Mixture |
| Type | Acrylic Paints |
| Color | Transparent |
| Gloss | High Gloos |
| Service | OEM/ODM |
| State | Liquid Coating |
| Packing | standard export carton |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | Acrylic Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!