Products
Manufacturer of a wide range of products which include Quick Drying 2K Solid Auto Body Metal Filler Deep Emerald Green Flat Black 2k,Thermosetting High Gloss Solid Car Body Filler Hardener 2K Yellow acrylic spray,High Gloss 4L Acr...
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| Color | black,Various colors, customizable |
| Other Names | 2K metal paint |
| State | Liquid Coating |
| Service | OEM/ODM |
| Free Sample | yes |
| Application: | Car Protection |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K black |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| CAS No | NO |
| Other Names | 2K metal paint |
| Color | yellow,red |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Shelf Life | 5 Years, Two Year Before Being Opened, 2 Years In Original Container At 20°C, Cool And Dry Place At 25℃, 2 Years In Original Sealed Can |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | 1K metallic, color matching |
| Color | yellow, blue, Customized Colors, white, Optional |
| Main raw material | Acrylic |
| Type | Single Component, Car paint |
| Application | Auto Refinish Paint |
| Keywords | car paint filler putty |
| Service | OEM Service, OEM are welcome, Customization, OEM &ODM |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Car Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Car Paint, 2K metal paint,1K metal paint,Automotive touch up paint,BODY FILLER, Lacquer,Color matching |
| Color | Red, white, black, blue, yellow, silver, pearl color,etc |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating,Advertising paint |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Feature | high gloss, good property, excellent pretective and coveraging power |
| Shelf Life | 2 years in original sealed can, cool and dry place at 25℃ |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Transparent Iron Yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Automobile topcoat |
| Color | Transparent Red,Customized Colors, Optional |
| Service | OEM/OEM |
| State | Liquid Coating |
| Application | Auto Refinish Paint |
| Usage | Car Paint,Appliance Paint,Building Coating,Boat Paint,Plastic Coating |
| Application and characteristics | High transparency with bluish sides |
| Shelf life | 2 years in original sealed can at cool and dry place at 20℃, cool and dry place at 25℃ |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | 1K Transparent Red |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | 1K metallic, Spray Paint |
| Color | Customized Colors, Optional |
| Service | OEM/OEM are welcome, Customization |
| State | Liquid Coating |
| Usage | Car Paint, Plastic Coating, Industrial Paint |
| Application | Auto Refinish Paint |
| Application and characteristics | Front and sides are yellow. bright transparency |
| Shelf life | 2 years in original sealed can at cool and dry place at 20℃, cool and dry place at 25℃ |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | 1K Lemon Yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | 1K Base Paint |
| Color | yellow, blue, Customized Colors, white, Optional |
| Service | OEM Service, OEM are welcome, Customization, OEM &ODM |
| Usage | Car Paint, Plastic Coating, Industrial Paint |
| Keywords | car paint filler putty |
| Feature | Long Lasting, high gloss, good coverage and good leveling, Shiny pearl effect, Liquid Coating |
| Application | car, Auto Refinish Paint and Car Paint, Auto Paint, metal, Furniture Paint |
| Brand Name | Willis Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Car Paint, 2K metal paint,1K metal paint,Automotive touch up paint,BODY FILLER, Lacquer,Color matching |
| Color | Red, white, black, blue, yellow, silver, pearl color,etc |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating,Advertising paint |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Feature | high gloss, good property, excellent pretective and coveraging power |
| Shelf Life | 2 years in original sealed can, cool and dry place at 25℃ |
| Main raw material | Acrylic,Acylic & Polyurethane |
| State | Liquid Coating |
| Application method | Spray |
| Cas no. | 9003-01-4 |
| Other names | Spray Paint,Auto Paint,Car Paint,Hydrophobic Coating,Mixture |
| Product name | 1K Base Paint,1k base coat metallic colours |
| Application | car,Auto Refinish Paint and Car Paint,Auto Paint,metal,Furniture Paint |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Transparent Iron Yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| CAS No | NO |
| Other Names | Car Paint, 2K metal paint,1K metal paint,Automotive touch up paint,BODY FILLER, Lacquer,Color matching |
| Color | Various colors, customizable |
| Application Method: | Spray |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating,Advertising paint |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 131 1K Extra White |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Product name | Chameleon Pearl |
| CAS No | NO |
| Color | Various colors, customizable |
| Service | OEM |
| Usage | Automobile color changing and painting |
| Type | High color light change, different angle color gradient |
| Packing | 1L*12 cans, Standard export cartons,4L 4Tins/4 Ctns |
| Shelf life | 2 Years, Two years before being opened, 12 Months, 2 years in original sealed can at cool and dry place at 20℃, cool and dry place at 25℃ |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | 1K Purplish Red |
| Place of Origin | China,Guagndong |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!