Products
Manufacturer of a wide range of products which include High Gloss 4L Acrylic 1k Automotive Paint Single Component Auto Refinish Paint,Appliance 1K Touch Up Paint For Car Scratches Violet Red Black White Color,Quick Drying 2K Solid...
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | 1K metallic, color matching |
| Color | yellow, blue, Customized Colors, white, Optional |
| Main raw material | Acrylic |
| Type | Single Component, Car paint |
| Application | Auto Refinish Paint |
| Keywords | car paint filler putty |
| Service | OEM Service, OEM are welcome, Customization, OEM &ODM |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Car Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other Names | Car Paint, 2K metal paint,1K metal paint,Automotive touch up paint,BODY FILLER, Lacquer,Color matching |
| Color | Red, white, black, blue, yellow, silver, pearl color,etc |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating,Advertising paint |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Feature | high gloss, good property, excellent pretective and coveraging power |
| Shelf Life | 2 years in original sealed can, cool and dry place at 25℃ |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 1K Transparent Iron Yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| Color | black,Various colors, customizable |
| Other Names | 2K metal paint |
| State | Liquid Coating |
| Service | OEM/ODM |
| Free Sample | yes |
| Application: | Car Protection |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K black |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| CAS No | NO |
| Other Names | 2K metal paint |
| Color | yellow,red |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Shelf Life | 5 Years, Two Year Before Being Opened, 2 Years In Original Container At 20°C, Cool And Dry Place At 25℃, 2 Years In Original Sealed Can |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. The package will be customized. |
| CAS No | NO |
| Other Names | Car Paint, 2K metal paint,Automotive touch up paint,BODY FILLER, Lacquer |
| Color | Lemon Yellow,Optional Colors |
| Service | OEM/ODM |
| Substrate: | 2k Intermidiate Primer |
| Appearance | Liquid Car Paint |
| Use | Appliance Paint, Car Paint, Furniture Paint, Plastic Coating |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K Lemon Yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| Other Names | Car Paint, 2K metal paint,Automotive touch up paint,BODY FILLER, Lacquer ,2K Solid Paint |
| Color | Iron Red |
| Service | OEM |
| Product Name: | Different types of 2K Solid Color red car paint |
| Feature: | High Gloss |
| Use: | Car Painting, car repair |
| Using tool | Spray gun |
| Type | Custom Automotive Paint |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K Iron Red |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Packaging Details | 4 cans or 12 cans per box. We can customize the packing specifications according to your requirements |
| Delivery Time | 6-15days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Feature | High Gloss |
| Suitable Surfaces | Metal |
| Type | Two-component Solid Paint |
| Resistance | Chemical, Weather, And UV Resistance |
| Advantage | Strong Resistance |
| Size | 1L,4L,20KG |
| Finish | Glossy |
| Free Sample | Yes |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | 2K car paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Packaging Details | 4 cans or 12 cans per box. We can customize the packing specifications according to your requirements |
| Delivery Time | 6-15days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Finish | Glossy |
| Features | High Concentration, Yellow Resistant |
| Application | Car Protection |
| Type | Two-component Solid Paint |
| Durability | Long-lasting |
| Feature | High Gloss |
| Advantage | Strong Resistance |
| Suitable Surfaces | Metal |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | 2K car paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| CAS No | NO |
| Other Names | Car Paint, 2K metal paint,Automotive touch up paint,BODY FILLER, Lacquer |
| Color | Lemon Yellow,Optional Colors |
| Service | OEM/ODM |
| Substrate: | 2k Intermidiate Primer |
| Appearance | Liquid Car Paint |
| Use | Appliance Paint, Car Paint, Furniture Paint, Plastic Coating |
| Brand Name | CAR PAINT |
| Model Number | 2K Extra Black |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| CAS No | NO |
| Other Names | Car Paint, 2K metal paint,Automotive touch up paint,BODY FILLER, Lacquer |
| Color | Lemon Yellow,Optional Colors |
| Service | OEM/ODM |
| Substrate: | 2k Intermidiate Primer |
| Appearance | Liquid Car Paint |
| Use | Appliance Paint, Car Paint, Furniture Paint, Plastic Coating |
| Brand Name | CAR PAINT |
| Model Number | 2K Extra Black |
| Place of Origin | China,Guagndong |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!