Products
Manufacturer of a wide range of products which include Quick Drying 2K Solid Auto Body Metal Filler Deep Emerald Green Flat Black 2k,Thermosetting High Gloss Solid Car Body Filler Hardener 2K Yellow acrylic spray,Car 2k Clear Scra...
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| Color | black,Various colors, customizable |
| Other Names | 2K metal paint |
| State | Liquid Coating |
| Service | OEM/ODM |
| Free Sample | yes |
| Application: | Car Protection |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K black |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 4 cans or 18 cans per box. We can supply different carton size to meet your demand . |
| CAS No | NO |
| Other Names | 2K metal paint |
| Color | yellow,red |
| Service | OEM |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Type | Good Filling Ability, Thermosetting, High Transparency, High Hardness |
| Shelf Life | 5 Years, Two Year Before Being Opened, 2 Years In Original Container At 20°C, Cool And Dry Place At 25℃, 2 Years In Original Sealed Can |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | 2K yellow |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Hardener for automotive paints |
| Color | Transparent |
| Feature | Fast/standard/slow drying speed |
| Gloss | High Gloos |
| Service | OEM Service, Customization, OEM &ODM |
| Application | Auto Refinish Paint, Anti-rust paint/Industrial paint/Advertising marking paint, Car Protection, Medium, Car paints and coating |
| MOQ | ≥300 Liters |
| Keywords | Clearcoat set with hardener, Auto Body Repair Paint, Hardener,Use at between 15-25℃ |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | W-930,W-940,W-955 |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Hardener for automotive paints |
| Color | Transparent |
| Feature | Fast/standard/slow drying speed |
| Gloss | High Gloos |
| Service | OEM Service, Customization, OEM &ODM |
| Application | Auto Refinish Paint, Anti-rust paint/Industrial paint/Advertising marking paint, Car Protection, Medium, Car paints and coating |
| MOQ | ≥300 Liters |
| Keywords | Clearcoat set with hardener, Auto Body Repair Paint, Hardener,Use at between 15-25℃ |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | W-930,W-940,W-955 |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Product name | Automotive hardener |
| Gloss | High Gloos |
| Mf | Mixture |
| Application method | Spray |
| Service | OEM/ODM |
| Shelf life | 2-3 years |
| Package | Carton,According to client's request,1L*15tins,1L/2L/2.5L,1L*15tins/carton 2L*12tins/carton |
| Application | Auto Refinish Paint,Anti-rust paint/Industrial paint/Advertising marking paint,Car Protection,Medium,Car paints and coating |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | W-930,W-940,W-955 |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Other names | Car Paint,hardener |
| Color | Transparent |
| Service | OEM/ODM |
| Material | Acrylic |
| Product Name | HS Standard Hardener |
| Usage | Car Paint, Appliance Paint, Furniture Paint, Road Marking Paint, Building Coating |
| Shelf life | 5 Years, Two year before being opened, 2 years in original container at 20°C, cool and dry place at 25℃, 2 years in original sealed can |
| Brand Name | Willis Paint |
| Place of Origin | China,Guagndong |
| Model Number | W-930,W-940,W-955 |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Delivery Time | 6-15days |
| Packaging Details | 0.5L*24,1L*12,4L*6,5L*6. The package will be customized. |
| Service | OEM/ODM |
| Application | Auto Refinish Paint, Anti-rust paint/Industrial paint/Advertising marking paint, Car Protection, Medium, Car paints and coating |
| Color | Transparent |
| Application method | Spray |
| State | Liquid Coating |
| Usage | Car Paint,Appliance Paint,Plastic Coating,Boat Paint,Road Marking Paint |
| Main raw material | Acrylic |
| Shelf life | 2 Years,Two year before being opened,2 year in original seal |
| Keyword | Lacquer Hardener For Paint |
| Brand Name | Willis Paint |
| Model Number | W-930,W-940,W-955 |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Packaging Details | 4 cans or 12 cans per box. We can customize the packing specifications according to your requirements |
| Delivery Time | 6-15days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Keywords | Auto Body Repair Paint,Hardener |
| Application | Auto Refinish Paint, Anti-rust Paint/Industrial Paint/Advertising Marking Paint, Car Protection, Medium, Car Paints And Coating |
| Keyword | Lacquer Hardener For Paint |
| State | Liquid Coating |
| MOQ | 60L |
| Package | 5L*6 Or 2.5L*12 Or 5L*6 Or 4L*6 Or 1L *12 |
| Size | 1L 2L 2.5L 4L 5L 15L 18L |
| Cas No | No |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | Automotive Paint Hardener |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Packaging Details | 4 cans or 12 cans per box. We can customize the packing specifications according to your requirements |
| Delivery Time | 6-15days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| MOQ | 60L |
| Type | Hardener |
| Cas No | No |
| Shelf Life | 1 Year |
| Keywords | Auto Body Repair Paint,Hardener |
| State | Liquid Coating |
| Application | Auto Refinish Paint, Anti-rust Paint/Industrial Paint/Advertising Marking Paint, Car Protection, Medium, Car Paints And Coating |
| Size | 1L 2L 2.5L 4L 5L 15L 18L |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | Automotive Paint Hardener |
| Place of Origin | China,Guagndong |
MOQ: ≥36 Liters
Price: $0.99-$6.99,Negotiation
| Packaging Details | 4 cans or 12 cans per box. We can customize the packing specifications according to your requirements |
| Delivery Time | 6-15days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 24000 Cartons Monthly production |
| Package | 5L*6 Or 2.5L*12 Or 5L*6 Or 4L*6 Or 1L *12 |
| Other Names | Auto Paint,Hardener |
| MOQ | 60L |
| Size | 1L 2L 2.5L 4L 5L 15L 18L |
| State | Liquid Coating |
| Feature | Fast/standard/slow Drying Speed |
| Material | Acrylic |
| Type | Hardener |
| Brand Name | Willis Brand |
| Model Number | Automotive Paint Hardener |
| Place of Origin | China,Guagndong |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!