Products
Manufacturer of a wide range of products which include IP44 Full Height Turnstiles Anti Pinch Anti Tailgating Full Body Turnstile,Face Recognition Turnstile Barrier Gate System Access Control Full Height,IP44 Traffic Control Arm G...
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Full Height Turnstiles |
| Access contol type | Face Recognition, Fingerprint, IC Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 1.5 s |
| Communication Interface | RS485, RS-232, TCP/IP |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushed Motor |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Collision Avoidance, Counting Function |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Certification | ISO9001 |
| Model Number | TW-DC Series |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Turnstile Barrier Gate System |
| Sheet Metal Thickness | 1.2 millimeters |
| Material | SUS304 |
| Power Supply | AC110/AC220±10% 50-60Hz |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Material | Cold-Rolled Steel |
| Cabinet Thickness | 1.8mm |
| Power | 100W |
| Motor | 24V DC Pure Copper Brushless Motor |
| Service | Whole-life aftersale Service |
| LED-Light | With Traffic Indicator Light |
| Name | Boom Barrier Gates |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| LED-Light | With Traffic Indicator Light |
| Material | Cold-Rolled Steel |
| Cabinet Thickness | 1.8mm |
| Power | 100W |
| Motor | 24V DC Pure Copper Brushless Motor |
| Service | Whole-life aftersale Service |
| Name | Car Park Barrier Gate Mechanism |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Material | Cold-Rolled Steel |
| Cabinet Thickness | 1.8mm |
| Power | 100W |
| Motor | 24V DC Pure Copper Brushless Motor |
| Service | Whole-life aftersale Service |
| LED-Light | With Traffic Indicator Light |
| Name | Boom Barrier Gates |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Access contol type | Remote Control, LPR, Radar |
| Barrier open/close time | 1.5s-6s adjustable |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Cold-rolled sheet |
| Protection Level | IP44 |
| Turnstile function | Parking Control |
| Motor | 24V DC or AC |
| Certificate | CE |
| Warranty | 12 months |
| Name | Boom Barrier Gates Anti Collision |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Name | Traffic Control Barrier Gate |
| Type | parking system |
| Warranty | 1 YEAR |
| Number of Pieces | 1 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Access contol type | Remote Control |
| Barrier open/close time | 1.5-6s Adjustable |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Cold-rolled sheet |
| Protection Level | IP44 |
| Turnstile function | Parking Control |
| Motor type | 24V DC Brushless Motor |
| Warranty | 12 months |
| Open/Close Speed | 1.5S-6S |
| Name | Boom Barrier Gates |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T,L/C,Western Union |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Automatic Boom Barrier Gate |
| Protection Level | IP44 |
| Material | Steel/Aluminum |
| Operation Type | Automatic/Manual |
| Color | Red and white stripes |
| Opening Speed | 1.5 to 6 seconds |
| Safety Features | Obstacle detection, Auto reverse |
| Motor Power | 100W |
| Usage | Parking lot, Toll gate, Factory entrance |
| Length | 3 to 6 meters |
| Power Supply | AC 220V/110V |
| Boom Shape | Straight/Articulated |
| Installation Type | Surface mounted |
| Control Mode | Remote control, Loop detector, Push button |
| Working Temperature | -30°C to 70°C |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Fully Automatic Barrier Gate |
| Access contol type | license plate recognition |
| Operation Direction | Fully Automatic |
| Turnstile function | Fully Automatic |
| Model Number | TW-DC Series |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Certification | ISO9001 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!