Products
Manufacturer of a wide range of products which include IP44 Full Height Turnstiles Anti Pinch Anti Tailgating Full Body Turnstile,Face Recognition Turnstile Barrier Gate System Access Control Full Height,Stainless Steel SUS304 Swi...
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Full Height Turnstiles |
| Access contol type | Face Recognition, Fingerprint, IC Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 1.5 s |
| Communication Interface | RS485, RS-232, TCP/IP |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushed Motor |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Collision Avoidance, Counting Function |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Certification | ISO9001 |
| Model Number | TW-DC Series |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Turnstile Barrier Gate System |
| Sheet Metal Thickness | 1.2 millimeters |
| Material | SUS304 |
| Power Supply | AC110/AC220±10% 50-60Hz |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Productname | Swing Turnstiles |
| Operation mode | Bi-directional or Uni-directional |
| Working environment | Indoor and outdoor |
| Installation type | Floor Mounted |
| Emergency mode | Automatic arm open on power failure |
| Control signal | Dry contact, Relay signal |
| Power supply | AC 110V/220V, 50/60Hz |
| Operating temperature | -20°C to 60°C |
| Opening speed | 30-45 persons per minute |
| Armlength | 550mm |
| Weight | Approximately 60kg |
| Dimensions | 1200mm x 280mm x 1000mm (L x W x H) |
| Accesscon trolcompatibility | RFID, Fingerprint, Face Recognition, Barcode Scanner |
| Ingressprotectionrating | IP54 |
| Material | Stainless Steel |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Turnstile With Face Recognition |
| Access contol type | Face Recognition, RFID Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 0.5S Adjustible |
| Communication Interface | RS485, RS-232, TCP/IP |
| Operation Direction | 2 Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Counting Function, Collision Avoidance, Anti-Tailgating, Access Control |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Swing Turnstiles |
| Access contol type | Face Recognition, Fingerprint, IC Card, QR Code, RFID Card |
| Barrier open/close time | 0.2 s, 0.4 s, 0.6 s, 0.5s, 0.8 s |
| Communication Interface | RS-232, RS485, TCP/IP |
| Operation Direction | 2 Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Metal |
| Protection Level | IP44 |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Collision Avoidance, Counting Function |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Optical Swing Turnstile |
| Access contol type | Face Recognition, RFID Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 0.8 s |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2-Way |
| Barrier Motor | Brushless Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Access Control |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Name | Pedestrian Turnstile Gate |
| Access contol type | Face Recognition, RFID Card, QR Code, ESD System, fingerprint |
| Barrier open/close time | 0.2s |
| Communication Interface | TCP/IP |
| Operation Direction | 2 Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| TurnstileM function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Collision Avoidance |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
| Model Number | TW-DC Series |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!