Products
Manufacturer of a wide range of products which include Yellow Car Parking Locks Waterproof Remote Control Parking Lot Lock,Safety Car Parking Locks Rust Resistant Corrosion Resistant Parking Space,Anti Corrosion Hydraulic Road Blo...
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Car Parking Locks |
| Type | Parking Lift |
| Warranty | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Color | Yellow |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Car Parking Locks |
| Type | Parking Lift |
| Warranty | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Color | Black |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Body Length | 3m to 6m (standard) |
| Control | PLC programming command control system |
| Equipment Height | Equipment height |
| Workingtemperature | -40°C to +70°C |
| Warranty | 12 months |
| Name | Hydraulic Road Blocker |
| Working Temperature | -20℃~+75℃ |
| Frame Height | 760mm |
| Surfacetreatment | Powder Coating or Galvanized |
| Top Plate Thickness | At least 16mm |
| Working Hours | 40 hours continuously |
| Relative Humidity | ≤ 95%, No Condensation |
| Waterproof | IP68, double sealed |
| Falling Time | ≤1-3S(adjustable) |
| Thickness | Customized |
| Blocker Height | Default 760mm |
| Material | 304 stainless steel,anti-rust paint,A3 steel,Metal,steel/ stainless steel |
| Product name | Automatic Hydraulic Bollard,Removable Pedestrian Crowd Control Barricade,JJH303B,bollard,custom size 304 316L stainless steel decorative hydraulic bollards |
| Color | Optional,Stainless steel,customized,Red or optional,yellow/black |
| Application | Outdoor,vehicle access contorl system,Concert,road security,event and etc |
| Weight | 4lbs,250kg,180kg,226kg((498.24 lb),40KG |
| Power supply | 220V,AC100-240V,380V(control voltage 24V) |
| Type | Gates,Hydraulic Bollards,Manul/Semi-automatic/Automatic,Moveable,bollards and posts |
| Usage | Road Traffic Safety,outdoor,parking stop,For indoor and outdoor security applications |
| Diameter | 220mm,168/219/273 mm,275mm (10.83'') |
| Feature | Durable,Anti-corrosion,Superior corrosion prevention,seperate danger |
| Voltage | AC220V 50Hz Integrated,220 Vac 50/60Hz,AC 220V/110V±10% |
| Surface treatment | Hot Dipped Galvanized,Black Powder Coated,Powder Coating,Brushed & Polished |
| Height | 900mm,24",1200mm,36",48" |
| Bollard diameter | 218mm |
| Size | 400*400*1100mm,76X600mm,According to customers' demand |
| Impact resistance | 75.000 J |
| Surface | Polish/Painting/Coating,Polish/Coating |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Certification | ISO9001 |
| Model Number | TW-DC Series |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!