Products
Manufacturer of a wide range of products which include Yellow Car Parking Locks Waterproof Remote Control Parking Lot Lock,Safety Car Parking Locks Rust Resistant Corrosion Resistant Parking Space,SUS304 Fast Speed Gate Turnstile ...
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Car Parking Locks |
| Type | Parking Lift |
| Warranty | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Color | Yellow |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Car Parking Locks |
| Type | Parking Lift |
| Warranty | 1 |
| Number of Pieces | 1 |
| Color | Black |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Weight | Approximately 80kg |
| Usageenvironment | Indoor and Outdoor |
| Powersupply | AC 220V/110V, 50/60Hz |
| Safety features | Anti-pinch, Emergency Stop |
| Operationmode | Automatic |
| Gatetype | Speed Gate |
| Operatingtemperature | -20°C to 60°C |
| Dimensions | 1200mm (H) x 300mm (W) x 1000mm (L) |
| Material | Stainless Steel |
| Controlsystem | Infrared Sensor and RFID |
| Application | Access Control for Offices, Airports, Metro Stations |
| Closingspeed | 1-2 seconds |
| Opening speed | 1-2 seconds |
| Installation type | Floor Mounted |
| Product name | Speed Gate Turnstile |
| Power supply | AC220V,220V 60Hz,110~240 V(AC),AC220V/110V,AC110/AC220+/-10% |
| Warranty | 12 months,1 year,One Year,3years,1year free guaranty service |
| Color | Optional,Customized Color,Metallic Silver |
| Communication | TCP IP,RS485 TCP/IP,RS232/485 |
| Communication interface | RS485,TCP/IP/R485,RS485/Relay Signal |
| Type | single core & double core,Fully Automatic speed lane turnstile,Fully Automatic,speed gates manual gate arm barrier |
| Dimension | 1200*280*980(mm),1400 * 280 * 980 (mm),1400 X300 X1000mm,L1200 x W280 x H980mm,1400*250*991mm |
| Housing material | 304 Stainless Steel,SUS304 |
| Motor | Servo drive,DC Brushless motor,0.5NM/24V |
| Size | 1400*180*960mm,L 1400*W200*H1000mm,1400x115x1050mm |
| Working environment | Shed,Indoors or outdoors with shed,Tent Over) -10 ~70 |
| Working temperature | -35℃ ~ 60℃,-30°C~+70°C,-15~75 °C |
| Arm length | 500-900 mm,<=435mm,550mm |
| Function | baffle,barcode scanner,rfid card,RFID Reading,fingerprint support |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | CE/ISO9001/ISO14001,CE RoHS FCC,ISO,CE |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!