Products
Manufacturer of a wide range of products which include Good Adhesion Strength Novolac Epoxy Resin HWR-638 Chemical Resistant Epoxy,Solution Type Phenolic Epoxy Resin Novolac HWR-638-K80 For Civil Engineering,Anti-Floating Blooming...
MOQ: 5tons
Price: USD2.0-3.83/kg
| Supply Ability | 10,000MT per Month |
| Packaging Details | 240kg/drum, 1000kg/IBC,24000kg/ISO tank |
| Color | Colorless |
| Type | Modified |
| Appearance | Liquid |
| Application | Construction,Pouring,ceramic,decoration,Fiber & Garment |
| Classification | Double Components Adhesives,Other Adhesives |
| Shelf life | 24 Months |
| Feature | Eco-friendly,high transparency and hardness,Ordor Free,Yellow resistance |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | HWR-638 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 5tons
Price: USD2.0-3.83/kg
| Supply Ability | 10,000MT per Month |
| Packaging Details | 240kg/drum, 1000kg/IBC,24000kg/ISO tank |
| Color | Colorless |
| Type | Unmodified |
| Appearance | Liquid |
| Application | in electronic copper clad laminates |
| Shelf life | 24 Months |
| Feature | high crosslinking density, excellent bonding strength, heat resistance and chemical resistance. |
| Other name | Resina epoxi |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | HWR-638-K80 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500kg
Price: USD9.23-12.3/kg EXW factory in China
| Supply Ability | 500tons per month |
| Packaging Details | 25kg in drums |
| Appearance | Colorless liquid |
| Package | Drum |
| Grade | Technical |
| Composition | Polyester Modified Silicone Copolymer |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | BYK-W904 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500kg
Price: USD9.23-12.3/kg EXW factory in China
| Supply Ability | 500tons per month |
| Packaging Details | 25kg in drums |
| Appearance | Colorless to light yellow liquid |
| Package | Drum |
| Grade | Technical |
| Application | solvent-based coatings; light-curing coatings, solvent-free coatings. |
| Composition | Pure acrylic polymer |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | BYK-1790 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500kg
Price: USD9.23-12.3/kg EXW factory in China
| Supply Ability | 500tons per month |
| Packaging Details | 25kg in drums |
| Appearance | Colorless to light yellow liquid |
| Package | Drum |
| Grade | Technical |
| Application | ight-curing coatings, solvent-free coatings; |
| Composition | Special polymer compound |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | BYK-1790 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500kg
Price: USD9.23-12.3/kg EXW factory in China
| Supply Ability | 500tons per month |
| Packaging Details | 25kg in drums |
| Appearance | light yellow transparent liquid |
| Package | Drum |
| Grade | Technical |
| Composition | High molecular block copolymer containing pigmentophilic groups |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | BYK-W969 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500kg
Price: USD9.23-12.3/kg EXW factory in China
| Supply Ability | 500tons per month |
| Packaging Details | 25KG blue buckets. |
| Appearance | Colorless or yellowish transparent liquid |
| Package | Drum |
| Grade | Technical |
| Viscosity (25℃, MPA.s) | ~9 |
| Molecular formula | C6H18N4 |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | TETA |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500kg
Price: USD9.23-12.3/kg EXW factory in China
| Supply Ability | 500tons per month |
| Packaging Details | 25kg in drums |
| Appearance | Colorless to light yellow liquid |
| Package | Drum |
| Grade | Technical |
| Application | solvent-based coatings; light-curing coatings, solvent-free coatings. |
| Composition | Pure acrylic polymer |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | BYK-1790 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500kg
Price: USD9.23-12.3/kg EXW factory in China
| Supply Ability | 500tons per month |
| Packaging Details | 25kg in drums |
| Appearance | Yellow transparent liquid |
| Package | Drum |
| Grade | Technical |
| Application | suitable for alkyd, acrylic, epoxy, unsaturated Resin, UV and other oily systems. |
| Composition | Modified polyhydroxycarboxylate |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | BYK-605 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 500kg
Price: USD9.23-12.3/kg EXW factory in China
| Supply Ability | 500tons per month |
| Packaging Details | 25KG blue buckets. |
| Appearance | colorless transparent liquid |
| Package | Drum |
| Grade | Technical |
| Composition | epoxy polyurethane and polyamide industry |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | IPDA |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!