Products
Manufacturer of a wide range of products which include Good Adhesion Strength Novolac Epoxy Resin HWR-638 Chemical Resistant Epoxy,Solution Type Phenolic Epoxy Resin Novolac HWR-638-K80 For Civil Engineering,White Crystalline Epox...
MOQ: 5tons
Price: USD2.0-3.83/kg
| Supply Ability | 10,000MT per Month |
| Packaging Details | 240kg/drum, 1000kg/IBC,24000kg/ISO tank |
| Color | Colorless |
| Type | Modified |
| Appearance | Liquid |
| Application | Construction,Pouring,ceramic,decoration,Fiber & Garment |
| Classification | Double Components Adhesives,Other Adhesives |
| Shelf life | 24 Months |
| Feature | Eco-friendly,high transparency and hardness,Ordor Free,Yellow resistance |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | HWR-638 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 5tons
Price: USD2.0-3.83/kg
| Supply Ability | 10,000MT per Month |
| Packaging Details | 240kg/drum, 1000kg/IBC,24000kg/ISO tank |
| Color | Colorless |
| Type | Unmodified |
| Appearance | Liquid |
| Application | in electronic copper clad laminates |
| Shelf life | 24 Months |
| Feature | high crosslinking density, excellent bonding strength, heat resistance and chemical resistance. |
| Other name | Resina epoxi |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | HWR-638-K80 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 5tons
Price: USD2.46-3.42/kg FOB China
| Supply Ability | 1000tons per month |
| Packaging Details | 200kg in iron drum, 1000kg in IBC |
| Appearance | Colorless transparent liquid |
| CAS No. | 90-72-2 |
| Application | Epoxy accelerator |
| Color | 6Max |
| Purity | >98% |
| Amine Value | 600-630 |
| Moisture | <0.5% |
| Viscosity | 120-260 |
| Grade | Technical grade |
| Pack | drums |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Place of Origin | China |
MOQ: 5tons
Price: USD2.46-3.42/kg FOB China
| Supply Ability | 1000tons per month |
| Packaging Details | 200kg in iron drum, 1000kg in IBC |
| Appearance | Colorless transparent liquid |
| CAS No. | 90-72-2 |
| Application | Epoxy accelerator |
| Color | 6Max |
| Purity | >98% |
| Amine Value | 600-630 |
| Moisture | <0.5% |
| Viscosity | 120-260 |
| Grade | Technical grade |
| Pack | drums |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | DMP-30,K-54 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 5tons
Price: USD2.46-3.42/kg FOB China
| Supply Ability | 1000tons per month |
| Packaging Details | 200kg in iron drum, 1000kg in IBC |
| Appearance | Colorless transparent liquid |
| CAS No. | 90-72-2 |
| Application | Epoxy accelerator |
| Color | 6Max |
| Purity | >98% |
| Amine Value | 600-630 |
| Moisture | <0.5% |
| Viscosity | 120-260 |
| Grade | Technical grade |
| Pack | drums |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | DMP-30,K-54 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 5tons
Price: USD2.46-3.42/kg FOB China
| Supply Ability | 1000tons per month |
| Packaging Details | 200kg in iron drum, 1000kg in IBC |
| Appearance | Colorless transparent liquid |
| CAS No. | 90-72-2 |
| Application | Epoxy accelerator |
| Color | 6Max |
| Purity | >98% |
| Amine Value | 600-630 |
| Moisture | <0.5% |
| Viscosity | 120-260 |
| Grade | Technical grade |
| Pack | drums |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | DMP-30,K-54 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 5tons
Price: USD2.46-3.42/kg FOB China
| Supply Ability | 1000tons per month |
| Packaging Details | 200kg in iron drum, 1000kg in IBC |
| Appearance | Colorless transparent liquid |
| CAS No. | 90-72-2 |
| Application | Epoxy accelerator |
| Color | 6Max |
| Purity | >98% |
| Amine Value | 600-630 |
| Moisture | <0.5% |
| Viscosity | 120-260 |
| Grade | Technical grade |
| Pack | drums |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | DMP-30,K-54 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 5tons
Price: USD2.46-3.42/kg FOB China
| Supply Ability | 1000tons per month |
| Packaging Details | 200kg in iron drum, 1000kg in IBC |
| Appearance | Colorless transparent liquid |
| CAS No. | 90-72-2 |
| Application | Epoxy accelerator |
| Color | 6Max |
| Purity | >98% |
| Amine Value | 600-630 |
| Moisture | <0.5% |
| Viscosity | 120-260 |
| Grade | Technical grade |
| Pack | drums |
| Brand Name | HONREPOXY |
| Model Number | DMP-30,K-54 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!