Products
Manufacturer of a wide range of products which include LiFePO4 Motorcycle Lithium Ion Battery Cells Bank Multipurpose,Practical Electric Vehicle Lithium Battery , Multipurpose Lithium 3.2V Cells,Multiscene Portable Solar Power Sta...
MOQ: 24pcs
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Type | Li-Ion,lifepo4/lithium battery/li-ion battery |
| Nominal voltage | 3.2V |
| Nominal capacity | 280ah |
| Cycle life | 5000times |
| Warranty | 3 Years |
| Size | 174.7*207.1*71.47±1.5mm |
| Application | Solar Storage System,electric Ebike,Electric vehicles |
| Weight | 5.35±0.2kg |
| Color | Blue |
| Oem | Accept OEM and ODM |
| Shipping | Fedex,DHL UPS Fedex TNT |
| Brand Name | Purple Horn |
| Place of Origin | China |
| Certification | ce,MSDS,ROHS |
MOQ: 24pcs
Price:
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Nominal capacity | 280ah |
| Nominal voltage | 3.2V |
| Type | Li-Ion,lifepo4/lithium battery/li-ion battery |
| Warranty | 3 Years |
| Size | 174.7*207.1*71.47±1.5mm |
| Cycle life | 5000times |
| Application | Solar Storage System,electric Ebike,Electric vehicles |
| Weight | 5.35±0.2kg |
| Color | Blue |
| Oem | Accept OEM and ODM |
| Shipping | Fedex,DHL UPS Fedex TNT |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | L32280 |
| Certification | CE,MSDS,ROHS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: $205.00 - $1,401.00/ piece
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Weight | 4.3kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 78000mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | QC3.0/18W |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Size | 205*155*165mm |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH300W |
| Certification | FCC,CE,ROHS,PSE,MSDS,UN38.3 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: $205.00 - $1,401.00/ piece
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Weight | 6.8kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | QC3.0/18W |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Size | 290*202*202mm |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500W |
| Certification | FCC,CE,ROHS,PSE,MSDS,UN38.3 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Weight | 7Kg |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Weight | 7Kg |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: $205.00 - $1,401.00/ piece
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Weight | 9.5kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 270000mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | QC3.0/18W |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Size | 290*202*202mm |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH1000W |
| Certification | FCC,CE,ROHS,PSE,MSDS,UN38.3 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!