Products
Manufacturer of a wide range of products which include Multiscene Portable Solar Power Station 290x202x202mm Practical,110V 7Kg Emergency Portable Power Station , Practical Solar Power Supply For,799.2wh 7.5Kg Residential Solar Po...
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Pieces
Price: $280.00 - $359.00/Piece 2 Pieces(Min. Order)
| Rated power | 1000W |
| Rated capacity | 799.2wh |
| Standard capacity | 3.7V/216000mAh |
| Overload protection | 1100±80W |
| AC output | 110V ±10%/60Hz |
| Type-c | PD60W |
| DC55*2.1 output | 14V/8A |
| Wireless charging | 10W |
| Charging input Voltage | 12-26V |
| Working charging | 10W |
| Net weight | 7.5Kg |
| Dimension | 290*194*200 |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | MP1000 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 piece
Price: 650-3600 USD
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Work time (h) | 24hours/day |
| Specification | Normal |
| Load power (w) | 3KW-20KW |
| Application | Home,1500W Residential Stand Alone Solar Power System |
| Output voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Inverter | Pure Sine Wave Output,110V/220V switch choose freely |
| Solar panel type | Poly panel OR Mono Panel |
| Solar power (w) | depends on the controller |
| Battery type | Lithium,lead-acid AGM free mainentance battery |
| Warranty | 5 years |
| Solar panel | Poly or mono |
| Output frequency | 50Hz (47~51.5Hz) / 60Hz (57~61.5Hz) |
| Product name | wind solar hybrid power system project,solar system home,solar inverter for solar energy system,solar grid power home system / 10w solar power Generator / 10W solar |
| Controller type | MPPT Solar Controller,Inteeligent NPPT controller |
| Battery | Built-in Lithium Battery,Lead Acid Battery or Lithium battery |
| Type | Off-grid solar system |
| Controller | PWM or Mppt solar charge controller |
| Color | GREY/BLUE/YELLOW,optional |
| Protection | Overloads,Overload&short circuit protection,Low Voltage and Under Voltage (alarm) |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | GH-OFF3KW5KW10KW20KW |
| Certification | CE TUV IEC |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: 650-3600 USD
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Work time (h) | 24hours/day |
| Specification | Normal |
| Load power (w) | 3KW-20KW |
| Application | Home,1500W Residential Stand Alone Solar Power System |
| Output voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Inverter | Pure Sine Wave Output,110V/220V switch choose freely |
| Solar power (w) | depends on the controller |
| Battery type | Lithium,lead-acid AGM free mainentance battery |
| Warranty | 5 years |
| Solar panel | Poly or mono |
| Output frequency | 50Hz (47~51.5Hz) / 60Hz (57~61.5Hz) |
| Product name | wind solar hybrid power system project,solar system home,solar inverter for solar energy system,solar grid power home system / 10w solar power Generator / 10W solar |
| Controller type | MPPT Solar Controller, Intelligent NPPT controller |
| Battery | Built-in Lithium Battery,Lead Acid Battery or Lithium battery |
| Type | Off-grid solar system |
| Controller | PWM or Mppt solar charge controller |
| Color | GREY/BLUE/YELLOW,optional |
| Protection | Overloads,Overload&short circuit protection,Low Voltage and Under Voltage (alarm) |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | GH-OFF3KW5KW10KW20KW |
| Certification | CE TUV IEC |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: 650-3600 USD
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Work time (h) | 24hours/day |
| Specification | Normal |
| Load power (w) | 3KW-20KW |
| Application | Home,1500W Residential Stand Alone Solar Power System |
| Output voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Inverter | Pure Sine Wave Output,110V/220V switch choose freely |
| Solar panel type | Poly panel OR Mono Panel |
| Solar power (w) | depends on the controller |
| Battery type | Lithium,lead-acid AGM free mainentance battery |
| Warranty | 5 years |
| Solar panel | Poly or mono |
| Output frequency | 50Hz (47~51.5Hz) / 60Hz (57~61.5Hz) |
| Product name | wind solar hybrid power system project,solar system home,solar inverter for solar energy system,solar grid power home system / 10w solar power Generator / 10W solar |
| Controller type | MPPT Solar Controller,Inteeligent NPPT controller |
| Battery | Built-in Lithium Battery,Lead Acid Battery or Lithium battery |
| Type | Off-grid solar system |
| Controller | PWM or Mppt solar charge controller |
| Color | GREY/BLUE/YELLOW,optional |
| Protection | Overloads,Overload&short circuit protection,Low Voltage and Under Voltage (alarm) |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | GH-OFF3KW5KW10KW20KW |
| Certification | CE TUV IEC |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: 650-3600 USD
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Work time (h) | 24hours/day |
| Specification | Normal |
| Load power (w) | 3KW-20KW |
| Application | Home,1500W Residential Stand Alone Solar Power System |
| Output voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Inverter | Pure Sine Wave Output,110V/220V switch choose freely |
| Solar panel type | Poly panel OR Mono Panel |
| Solar power (w) | depends on the controller |
| Battery type | Lithium,lead-acid AGM free mainentance battery |
| Warranty | 5 years |
| Solar panel | Poly or mono |
| Output frequency | 50Hz (47~51.5Hz) / 60Hz (57~61.5Hz) |
| Product name | wind solar hybrid power system project,solar system home,solar inverter for solar energy system,solar grid power home system / 10w solar power Generator / 10W solar |
| Controller type | MPPT Solar Controller,Inteeligent NPPT controller |
| Battery | Built-in Lithium Battery,Lead Acid Battery or Lithium battery |
| Type | Off-grid solar system |
| Controller | PWM or Mppt solar charge controller |
| Color | GREY/BLUE/YELLOW,optional |
| Protection | Overloads,Overload&short circuit protection,Low Voltage and Under Voltage (alarm) |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | GH-OFF3KW5KW10KW20KW |
| Certification | CE TUV IEC |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: 650-3600 USD
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Work time (h) | 24hours/day |
| Specification | Normal |
| Load power (w) | 3KW-20KW |
| Application | Home,1500W Residential Stand Alone Solar Power System |
| Output voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Inverter | Pure Sine Wave Output,110V/220V switch choose freely |
| Solar panel type | Poly panel OR Mono Panel |
| Solar power (w) | depends on the controller |
| Battery type | Lithium,lead-acid AGM free mainentance battery |
| Warranty | 5 years |
| Solar panel | Poly or mono |
| Output frequency | 50Hz (47~51.5Hz) / 60Hz (57~61.5Hz) |
| Product name | wind solar hybrid power system project,solar system home,solar inverter for solar energy system,solar grid power home system / 10w solar power Generator / 10W solar |
| Controller type | MPPT Solar Controller,Inteeligent NPPT controller |
| Battery | Built-in Lithium Battery,Lead Acid Battery or Lithium battery |
| Type | Off-grid solar system |
| Controller | PWM or Mppt solar charge controller |
| Color | GREY/BLUE/YELLOW,optional |
| Protection | Overloads,Overload&short circuit protection,Low Voltage and Under Voltage (alarm) |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | GH-OFF3KW5KW10KW20KW |
| Certification | CE TUV IEC |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: 650-3600 USD
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Work time (h) | 24hours/day |
| Specification | Normal |
| Load power (w) | 3KW-20KW |
| Application | Home,1500W Residential Stand Alone Solar Power System |
| Output voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Inverter | Pure Sine Wave Output,110V/220V switch choose freely |
| Solar panel type | Poly panel OR Mono Panel |
| Solar power (w) | depends on the controller |
| Battery type | Lithium,lead-acid AGM free mainentance battery |
| Warranty | 5 years |
| Solar panel | Poly or mono |
| Output frequency | 50Hz (47~51.5Hz) / 60Hz (57~61.5Hz) |
| Product name | wind solar hybrid power system project,solar system home,solar inverter for solar energy system,solar grid power home system / 10w solar power Generator / 10W solar |
| Controller type | MPPT Solar Controller,Inteeligent NPPT controller |
| Battery | Built-in Lithium Battery,Lead Acid Battery or Lithium battery |
| Type | Off-grid solar system |
| Controller | PWM or Mppt solar charge controller |
| Color | GREY/BLUE/YELLOW,optional |
| Protection | Overloads,Overload&short circuit protection,Low Voltage and Under Voltage (alarm) |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | GH-OFF3KW5KW10KW20KW |
| Certification | CE TUV IEC |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: 650-3600 USD
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Work time (h) | 24hours/day |
| Specification | Normal |
| Load power (w) | 3KW-20KW |
| Application | Home,1500W Residential Stand Alone Solar Power System |
| Output voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Inverter | Pure Sine Wave Output,110V/220V switch choose freely |
| Solar panel type | Poly panel OR Mono Panel |
| Solar power (w) | depends on the controller |
| Battery type | Lithium,lead-acid AGM free mainentance battery |
| Warranty | 5 years |
| Solar panel | Poly or mono |
| Output frequency | 50Hz (47~51.5Hz) / 60Hz (57~61.5Hz) |
| Product name | wind solar hybrid power system project,solar system home,solar inverter for solar energy system,solar grid power home system / 10w solar power Generator / 10W solar |
| Controller type | MPPT Solar Controller,Inteeligent NPPT controller |
| Battery | Built-in Lithium Battery,Lead Acid Battery or Lithium battery |
| Type | Off-grid solar system |
| Controller | PWM or Mppt solar charge controller |
| Color | GREY/BLUE/YELLOW,optional |
| Protection | Overloads,Overload&short circuit protection,Low Voltage and Under Voltage (alarm) |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | GH-OFF3KW5KW10KW20KW |
| Certification | CE TUV IEC |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!