Products
Manufacturer of a wide range of products which include Multiscene Portable Solar Power Station 290x202x202mm Practical,110V 7Kg Emergency Portable Power Station , Practical Solar Power Supply For,5.12Kwh BMS LiFePO4 Lithium Batter...
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: 1200 USD
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Type | Li-Ion,LiFePo4,lifepo4/lithium battery/li-ion battery |
| Size | customized,482*400*177mm |
| Cycle life | >6000Cycles |
| Application | Solar system/RV/yacht/golf carts storage and car/UPS |
| Nominal capacity | 5.12Kwh |
| Nominal voltage | 24V/48V |
| Warranty | 5 Years |
| Color | Black(customize) |
| Weight | 46KG |
| Battery type | LiFePo4 |
| Oem/odm | Accepatable,Yes |
| Shape | square-shaped |
| Capacity | 100ah/200ah |
| Compact desiged | with Built-in BMS |
| Features | ultraportable |
| Battery capacity | with LED indicator |
| Trasportation | By Sea/By Air/By express |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | PWGH-1, LFP48V100Ah/LFP24V200Ah |
| Certification | UL,IEC, UN38.3, ROHS,CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: 650-3150 USD
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Type | Li-Ion,LiFePo4,lifepo4/lithium battery/li-ion battery |
| Size | customized, 482*410*89mm/482*400*177mm/482*430*222mm/482*500*280mm |
| Cycle life | >6000Cycles |
| Application | Solar system/RV/yacht/golf carts storage and car/UPS |
| Nominal capacity | 2.4Kwh/5.12Kwh/10.24Kwh/12.80Kwh |
| Nominal voltage | 48V |
| Warranty | 5 Years |
| Color | Black(customize) |
| Weight | 24KG/46KG/80KG/100KG |
| Battery type | LiFePo4 |
| Oem/odm | Accepatable,Yes |
| Shape | square-shaped |
| Capacity | 50ah/100ah/200ah/250sh,customized |
| Compact desiged | with Built-in BMS |
| Features | ultraportable |
| Battery capacity | with LED indicator |
| Trasportation | By Sea/By Air/By express |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | PWGH-1, LFP48V50Ah/100Ah/200AH/250Ah |
| Certification | UL,IEC, UN38.3, ROHS,CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: 650-3150 USD
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Type | Li-Ion,LiFePo4,lifepo4/lithium battery/li-ion battery |
| Size | customized, 482*410*89mm/482*400*177mm/482*430*222mm/482*500*280mm |
| Cycle life | >6000Cycles |
| Application | Solar system/RV/yacht/golf carts storage and car/UPS |
| Nominal capacity | 2.4Kwh/5.12Kwh/10.24Kwh/12.80Kwh |
| Nominal voltage | 48V |
| Warranty | 5 Years |
| Color | Black(customize) |
| Weight | 24KG/46KG/80KG/100KG |
| Battery type | LiFePo4 |
| Oem/odm | Accepatable,Yes |
| Shape | square-shaped |
| Capacity | 50ah/100ah/200ah/250sh,customized |
| Compact desiged | with Built-in BMS |
| Features | ultraportable |
| Battery capacity | with LED indicator |
| Trasportation | By Sea/By Air/By express |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | PWGH-1, LFP48V50Ah/100Ah/200AH/250Ah |
| Certification | UL,IEC, UN38.3, ROHS,CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Nominal voltage | 12V |
| Application | Electric Bike / E-scooter,Solar System,e car,Solar system/RV/yacht/golf carts storage and car/UPS |
| Type | lifepo4/lithium battery/li-ion battery |
| Cycle life | 6000Cycles |
| Nominal capacity | 120ah,240Ah,50Ah |
| Charge Temperature | 0℃~45℃ |
| Brand Name | Purple Horn |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Nominal voltage | 12V |
| Application | Electric Bike / E-scooter,Solar System,e car,Solar system/RV/yacht/golf carts storage and car/UPS |
| Type | lifepo4/lithium battery/li-ion battery |
| Cycle life | 6000Cycles |
| Nominal capacity | 120ah, 240Ah, 50Ah |
| Charge Temperature | 0℃~45℃ |
| Brand Name | Purple Horn |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Nominal voltage | 12V |
| Application | Electric Bike / E-scooter,Solar System,e car,Solar system/RV/yacht/golf carts storage and car/UPS |
| Type | lifepo4/lithium battery/li-ion battery |
| Cycle life | 6000Cycles |
| Nominal capacity | 120Ah, 240Ah, 50Ah |
| Charge Temperature | 0℃~45℃ |
| Brand Name | Purple Horn |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Type | lifepo4/lithium battery/li-ion battery |
| Nominal voltage | 12V |
| Cycle life | 6000Cycles |
| Application | Electric Bike / E-scooter,Solar System,e car,Solar system/RV/yacht/golf carts storage and car/UPS |
| Nominal capacity | 120ah,240Ah,50Ah |
| Charge Temperature | 0℃~45℃ |
| Brand Name | Purple Horn |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: 650-3150 USD
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Type | Li-Ion,LiFePo4,lifepo4/lithium battery/li-ion battery |
| Size | customized, 482*410*89mm/482*400*177mm/482*430*222mm/482*500*280mm |
| Cycle life | >6000Cycles |
| Application | Solar system/RV/yacht/golf carts storage and car/UPS |
| Nominal capacity | 2.4Kwh/5.12Kwh/10.24Kwh/12.80Kwh |
| Nominal voltage | 48V |
| Warranty | 5 Years |
| Color | Black(customize) |
| Weight | 24KG/46KG/80KG/100KG |
| Battery type | LiFePo4 |
| Oem/odm | Accepatable,Yes |
| Shape | square-shaped |
| Capacity | 50ah/100ah/200ah/250sh,customized |
| Compact desiged | with Built-in BMS |
| Features | ultraportable |
| Battery capacity | with LED indicator |
| Trasportation | By Sea/By Air/By express |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | PWGH-1, LFP48V50Ah/100Ah/200AH/250Ah |
| Certification | UL,IEC, UN38.3, ROHS,CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!