Products
Manufacturer of a wide range of products which include Multiscene Portable Solar Power Station 290x202x202mm Practical,110V 7Kg Emergency Portable Power Station , Practical Solar Power Supply For,Ultraportable Golf Cart Battery Mu...
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $1300-$2800 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1-1000 set per 20 days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Certificate | 0RoHS/CE/ISO900 |
| Energy | 5kwh/10kwh/15kwh |
| Cycle life | ≥20000 cycles |
| Weight | 50kg |
| Battery Type | LiFePO4, Super Capacitor |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH482100 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $1500-$2800 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 2sets 10days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Stored energy | Customize |
| Color | black, blue, green |
| OEM/ODM | Yes |
| Warranty | 3years |
| Charge time | 30-60mins |
| Storage Temperature | -40℃~70℃ |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH482100 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $1500-$2800 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 2sets 10days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Stored energy | Customize |
| Color | black, blue, green |
| OEM/ODM | Yes |
| Warranty | 3years |
| Charge time | 30-60mins |
| Storage Temperature | -40℃~70℃ |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH482100 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $1500-$2800 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 2sets 10days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Stored energy | Customize |
| Color | black, blue, green |
| OEM/ODM | Yes |
| Warranty | 3years |
| Charge time | 30-60mins |
| Storage Temperature | -40℃~70℃ |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH482100 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $1500-$2800 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 2sets 10days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Stored energy | Customize |
| Color | black, blue, green, white, silver, customize colour |
| Charge time | 30-60mins |
| Storage Temperature | -40℃~70℃ |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH482100 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $1500-$2800 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 2sets 10days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Stored energy | Customize |
| Color | black, blue, green |
| Warranty | 3years |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH482100 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $1500-$2800 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 2sets 10days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Stored energy | Customize |
| Color | black, blue, green |
| OEM/ODM | Yes |
| Warranty | 3years |
| Charge time | 30-60mins |
| Storage Temperature | -40℃~70℃ |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH482100 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $1300-$2800 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1-1000 set per 20 days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Certificate | 0RoHS/CE/ISO900 |
| Energy | 5kwh/10kwh/15kwh |
| Cycle life | ≥20000 cycles |
| Weight | 50kg |
| Battery Type | LiFePO4, Super Capacitor |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH482100 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!