Products
Manufacturer of a wide range of products which include Multiscene Portable Solar Power Station 290x202x202mm Practical,110V 7Kg Emergency Portable Power Station , Practical Solar Power Supply For,1900x105x68mm Solar Power Inverter...
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 Pieces
Price: 1≤n<20,US$1170.00; 20≤n<100,US$1008.00; 100≤n,US$900.00;
| MODEL NUMBER: | M121000L |
| PLACE OF ORIGIN: | GUANGDONG,CN |
| PRODUCT NAME: | SUPER CAPACITOR MODULE/SUPER CAPACITOR PACK |
| SIZE: | 1900*105*68mm |
| WEIGHT: | 18KGS |
| WORKING TEMPERATURE: | FROM -40 TO +70 |
| ESR: | LESS THAN 10Ω |
| LEAKAGE CURRENT: | LESS THAN 60mA |
| CHARGING AND DISCHARGING TIME: | MORE THAN 20,000 TIMES |
| APPLICATION: | SOLAR STREET LIGHT ETC. |
| STORED ENERGY: | 1000WH |
| MAXIMUM CONTINUOUS CURRENT: | 320A |
| MAXIMUM PEAK CURRENT: | 600A |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | M121000L |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: 750 USD
| Payment Terms | L/C, T/T, D/P |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Rated input | voltage 110/120Vac |
| Input voltage range | (90Vac-140Vac) ±2% |
| Frequency | 50Hz/ 60Hz |
| Overload/short circuit protection | Circuit breaker |
| Efficiency | >95% |
| Maximum bypass overload current | 40A/63A |
| Rated output voltage (Vac) | 120Vac (100/105/110Vac configurable) |
| Communication Interface | USB/RS485(/WiFi/GPRS)/Dry Node Control |
| Maximum output power | 4200W/5000W |
| Battery voltage range | 40 -60Vdc |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | HF4835U60-H/HF4850U80-H |
| Certification | CE(IEC 62109-1)/CETL(UL 1741/CSA C22.2 NO.107.1) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: 750 USD
| Payment Terms | L/C, T/T, D/P |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Rated input | voltage 110/120Vac |
| Input voltage range | (90Vac-140Vac) ±2% |
| Frequency | 50Hz/ 60Hz |
| Overload/short circuit protection | Circuit breaker |
| Efficiency | >95% |
| Maximum bypass overload current | 40A/63A |
| Rated output voltage (Vac) | 120Vac (100/105/110Vac configurable) |
| Communication Interface | USB/RS485(/WiFi/GPRS)/Dry Node Control |
| Maximum output power | 4200W/5000W |
| Battery voltage range | 40 -60Vdc |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | HF4835U60-H/HF4850U80-H |
| Certification | CE(IEC 62109-1)/CETL(UL 1741/CSA C22.2 NO.107.1) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: 750 USD
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Rated input | voltage 110/120Vac |
| Input voltage range | (90Vac-140Vac) ±2% |
| Frequency | 50Hz/ 60Hz |
| Overload/short circuit protection | Circuit breaker |
| Efficiency | >95% |
| Maximum bypass overload current | 40A/63A |
| Rated output voltage (Vac) | 120Vac (100/105/110Vac configurable) |
| Communication Interface | USB/RS485(/WiFi/GPRS)/Dry Node Control |
| Maximum output power | 4200W/5000W |
| Battery voltage range | 40 -60Vdc |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | HF4835U60-H/HF4850U80-H |
| Certification | CE(IEC 62109-1)/CETL(UL 1741/CSA C22.2 NO.107.1) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: 750 USD
| Payment Terms | L/C, T/T, D/P |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Rated input | voltage 110/120Vac |
| Input voltage range | (90Vac-140Vac) ±2% |
| Frequency | 50Hz/ 60Hz |
| Overload/short circuit protection | Circuit breaker |
| Efficiency | >95% |
| Maximum bypass overload current | 40A/63A |
| Rated output voltage (Vac) | 120Vac (100/105/110Vac configurable) |
| Communication Interface | USB/RS485(/WiFi/GPRS)/Dry Node Control |
| Maximum output power | 4200W/5000W |
| Battery voltage range | 40 -60Vdc |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | HF4835U60-H/HF4850U80-H |
| Certification | CE(IEC 62109-1)/CETL(UL 1741/CSA C22.2 NO.107.1) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: 750 USD
| Payment Terms | L/C, T/T, D/P |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Rated input | voltage 110/120Vac |
| Input voltage range | (90Vac-140Vac) ±2% |
| Frequency | 50Hz/ 60Hz |
| Overload/short circuit protection | Circuit breaker |
| Efficiency | >95% |
| Maximum bypass overload current | 40A/63A |
| Rated output voltage (Vac) | 120Vac (100/105/110Vac configurable) |
| Communication Interface | USB/RS485(/WiFi/GPRS)/Dry Node Control |
| Maximum output power | 4200W/5000W |
| Battery voltage range | 40 -60Vdc |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | HF4835U60-H/HF4850U80-H |
| Certification | CE(IEC 62109-1)/CETL(UL 1741/CSA C22.2 NO.107.1) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: 750 USD
| Payment Terms | L/C, T/T, D/P |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Rated input | voltage 110/120Vac |
| Input voltage range | (90Vac-140Vac) ±2% |
| Frequency | 50Hz/ 60Hz |
| Overload/short circuit protection | Circuit breaker |
| Efficiency | >95% |
| Maximum bypass overload current | 40A/63A |
| Rated output voltage (Vac) | 120Vac (100/105/110Vac configurable) |
| Communication Interface | USB/RS485(/WiFi/GPRS)/Dry Node Control |
| Maximum output power | 4200W/5000W |
| Battery voltage range | 40 -60Vdc |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | HF4835U60-H/HF4850U80-H |
| Certification | CE(IEC 62109-1)/CETL(UL 1741/CSA C22.2 NO.107.1) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: 750 USD
| Payment Terms | L/C, T/T, D/P |
| Supply Ability | 1200 PCS per month |
| Delivery Time | 25-30 days |
| Packaging Details | Carton or wooden box |
| Rated input | voltage 110/120Vac |
| Input voltage range | (90Vac-140Vac) ±2% |
| Frequency | 50Hz/ 60Hz |
| Overload/short circuit protection | Circuit breaker |
| Efficiency | >95% |
| Maximum bypass overload current | 40A/63A |
| Rated output voltage (Vac) | 120Vac (100/105/110Vac configurable) |
| Communication Interface | USB/RS485(/WiFi/GPRS)/Dry Node Control |
| Maximum output power | 4200W/5000W |
| Battery voltage range | 40 -60Vdc |
| Brand Name | Purple Horn |
| Model Number | HF4835U60-H/HF4850U80-H |
| Certification | CE(IEC 62109-1)/CETL(UL 1741/CSA C22.2 NO.107.1) |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!