Products
Manufacturer of a wide range of products which include Multiscene Portable Solar Power Station 290x202x202mm Practical,110V 7Kg Emergency Portable Power Station , Practical Solar Power Supply For,Graphene Capacitor Deep Cycle RV B...
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2 Set
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 15 work days |
| Packaging Details | Carton or According to the Customers' Requirements |
| Power Source | AC Adaptor, Solar Panel, Other |
| Weight | 7Kg |
| AC Port (Output) | 110V 50Hz/60Hz (220V) |
| Pack Capacity | 3.7V/140400mAh |
| Cell Type | LiFePO4 |
| USB output | (Output)*QC3.0 |
| Controller Type | MPPT |
| Life cycles | 4000 cycles to 80% capacity |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH500 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1piece
Price: 1≤n<20,US$5040.00; 20≤n<300,US$4536.00; 300≤n,US$4032.00;
| Battery voltage | 38V to 58.8V |
| Operating temperature | -20°C to +65°C |
| Size±5mm(mm) | 600 x 400 x 240 |
| Weight(kg) | 45 |
| Battery current | 100A |
| Protection Class | IP30 |
| System voltage | 48V Auto |
| Brand Name | GH |
| Model Number | M486300 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1
Price: $140-$250 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1-1000 set per 20 days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Material | Graphene Super Capacitor Battery |
| cycle | 50000 cycles |
| warranty | 10 years |
| Package | Cartons/Wooden |
| Color | Silver/Golden/Blue in random |
| Battery Type | Super capacitor battery |
| Certificate | RoHS/CE/ISO9000 |
| Lead time | 15 days |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH163000 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $140-$250 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1-1000 set per 20 days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Material | Graphene Super Capacitor Battery |
| Usage | UPS, solar, Telecom, Back-up power |
| Voltage | 16v |
| Colour | Silver |
| Cycle life | more than 20000times |
| Application | jump start/telecom/solar energy storage etc, electric tools |
| Weight | 2.7/3.5/5.3KG |
| Package Type | Surface Mount |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH163000 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $140-$250 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1-1000 set per 20 days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Material | Graphene Super Capacitor Battery |
| Usage | UPS, solar, Telecom, Back-up power |
| Voltage | 16v |
| Colour | Silver |
| Cycle life | more than 20000times |
| Application | jump start/telecom/solar energy storage etc, electric tools |
| Weight | 2.7/3.5/5.3KG |
| Package Type | Surface Mount |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH163000 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $140-$250 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1-1000 set per 20 days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Package | Cartons/Wooden |
| Color | Silver/Golden/Blue in random |
| Battery Type | Super capacitor battery |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH163000 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $140-$250 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1-1000 set per 20 days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| cycle | 60000 cycles |
| Package | Cartons/Wooden |
| Color | Silver/Golden/Blue in random |
| Certificate | RoHS/CE/ISO9000 |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH163000 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $140-$250 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1-1000 set per 20 days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| Material | Graphene Super Capacitor Battery |
| cycle | 50000 cycles |
| warranty | 10 years |
| Package | Cartons/Wooden |
| Color | Silver/Golden/Blue in random |
| Battery Type | Super capacitor battery |
| Certificate | RoHS/CE/ISO9000 |
| Lead time | 15 days |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH163000 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: $140-$250 a set
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1-1000 set per 20 days |
| Delivery Time | 12-15 days |
| cycle | 20000 cycles |
| warranty | 15 years |
| Package | Cartons/Wooden |
| Lead time | 20 days |
| Brand Name | GH |
| Model Number | GH163000 |
| Certification | IEC 62619, IEC 62133, TUV certificate, UN38.3, UL certification etc. |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!