Products
Manufacturer of a wide range of products which include Electric Automatic Bottle Screw Capping Machine Four Wheels Filling Line,3KW High Speed Automatic Capping Machine Eight Wheels Stainless Steel,Automatic Vacuum Homogenizer Emu...
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Production capacity | 20~ 40 BPM(adjustable) |
| Air pressure | 0.4 Mpa |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Speed control | Inverter control |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-FWC |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Automatic eight wheels capping machine |
| Application | Normal caps, pump head, spray head |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capping dimension | φ25-100mm |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Capping speed | 50 ~ 80 bpm (adjustable) |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-EW |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Type | Dual Lifting type |
| Capacity | 300L |
| Mixing power | 4KW |
| Homogenizer power | 7.5KW |
| Control system | Siemens HMI& PLC |
| Connection | Automatic Pipes control |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HVE-ADH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Lid | Hydraulic lifting |
| Control Panel | HMI |
| Discharge | Dumping discharge |
| Motor | Siemens/ABB/Sew |
| Heating | Water or Oil by Electric |
| Packing | Plywood packing |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HVE-HAC |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Vacuum system | -0.1Mpa |
| Capacity | 1000L |
| Type | Fixed Type |
| Disperser | Top with two |
| Speed | 0-1440rpm |
| Material | Stainless Steel 316L |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HTM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Vacuum system | Yes |
| Heating system | Yes |
| Cooling system | Yes |
| Homogenizer system | Yes |
| Pipe system | including |
| Voltage | 220V/380V/415V, 3Phase |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HCM-CH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Capacity | 1000L-5000L |
| Material | Contact part SUS316 |
| Heating | Steam Heating |
| Cooling | Chiller Cooling |
| Homogenizer type | Circulation homogenizer |
| Speed | 0-3600rpm |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HCM-CF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Vacuum state | -0.06-0.08Mpa |
| Material | Inner is SUS316 |
| Machine Body | Mirror polished |
| Bottom Motor | High Speed Homogenizer |
| Layout Design | Customized |
| Control system | PLC |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HCM-CF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | |
| Delivery Time | |
| Packaging Details | |
| Material | Contact Parts made for SUS316 |
| Capacity | 100-500L |
| Temperature | 0-100 ℃ |
| Vacuum Degree | 0.06-0.08MPa |
| Mixing Way | Homogenizer, Anchor, Spiral, Paddle |
| Voltage | 220V~440V(customized) |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HVE-BLT |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Volume | 50-500L |
| Type | Helix Lifting Type |
| Material | Mirror polished |
| Control System | Electric box |
| lifting System | Single hydraulic lifting system |
| Power Supply | 3Phase, 220V/380V/480V |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HCM-CH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!