Products
Manufacturer of a wide range of products which include Chemical Detergent Liquid Mixer Machine Electric Liquid Soap Mixer Blender,Shampoo Liquid Detergent Mixer Production Line 220V / 380V Voltage,Electric Automatic Bottle Screw C...
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Application scope | Liquid Washing Products |
| Jacket | Non/ 3 Layers |
| Heating method | Jacket electric/steam heating |
| Control | Button/PLC Touch screen |
| Function | Mixing, Emulsifying, Heating |
| Material | S.S316/S.S304 |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Name | Mixer Machine |
| User | Shampoo |
| Operation panel | Button Control |
| Type | Portable |
| Voltage | 220V/380V |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Production capacity | 20~ 40 BPM(adjustable) |
| Air pressure | 0.4 Mpa |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Speed control | Inverter control |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-FWC |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Automatic eight wheels capping machine |
| Application | Normal caps, pump head, spray head |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capping dimension | φ25-100mm |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Capping speed | 50 ~ 80 bpm (adjustable) |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-EW |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Automatic high speed capping machine |
| Application | Normal caps, pump head, spray head |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capping dimension | φ25-120mm |
| Voltage | 220V single phase/customized |
| Capping speed | 45 ~ 70 bpm (adjustable) |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-HS |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Screw cap rate | ≥99%r |
| Production capacity | 20~ 40 BPM(adjustable) |
| Air pressure | 0.4 Mpa |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Speed control | Inverter control |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-FW |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Production capacity | 30~ 50 BPM(adjustable) |
| Cap diameter | 20-65mm |
| Automatic Grade | Automatic |
| Power | 205W |
| Weight | 45kg |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-DFW |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Bottle lock range | height: 30-300mm, bottle width: 15-100mm |
| Lock lid wresting | Standard Value 4~8kg/cm |
| Power | 80W |
| Use of gas source | 0.4-0.6MPa |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Size | 50*38*70cm |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | SCM-S |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Bottle lock range | height: 30-300mm, bottle width: 15-100mm |
| Lock lid wresting | Standard Value 4~8kg/cm |
| Power | 80W |
| Use of gas source | 0.4-0.6MPa |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Size | 50*38*70cm |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | SCM-S |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Control | Pneumatic |
| Pressing speed | 20-40BPM |
| Air source | 0.4-0.6MPa |
| Sealing speed | 25BPM |
| Name | Automatic Capping Machine |
| Brand | HONEMIX |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | SCM-P |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!