Products
Manufacturer of a wide range of products which include Electric Automatic Bottle Screw Capping Machine Four Wheels Filling Line,3KW High Speed Automatic Capping Machine Eight Wheels Stainless Steel,Automatic Body Lotion Filling Li...
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Production capacity | 20~ 40 BPM(adjustable) |
| Air pressure | 0.4 Mpa |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Speed control | Inverter control |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-FWC |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Automatic eight wheels capping machine |
| Application | Normal caps, pump head, spray head |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capping dimension | φ25-100mm |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Capping speed | 50 ~ 80 bpm (adjustable) |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-EW |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Packaging Details | Wooden case |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Filling Range | 10-100ml, 20-250ml, 50-500ml, 100-1000ml, 500-5000ml |
| Capacity | 60-90BPM |
| Filling Heads | Two Nozzles (customized) |
| Filling Precision | <±0.5% |
| Touch Screen | SIEMENS |
| Filling type | Tracking Filling Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-TFM |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Certification | CE |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Control | Servo motor control |
| Filling range | 3-250ml(customized) |
| Filling speed | 30-50 bottles/min |
| Filling Accuracy | ≤ ±1% |
| Function | No Bottle No Filling |
| Application | Face cream, jar and so on |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | AFM-CR |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Filling head | Two heads |
| Driven Type | Servo motor |
| Servo motor | TECO |
| Filling speed | 20-30BPM |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | AFM-2HF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Capacity range | 1-15ml (adjustable) |
| Capping speed | 35BPM |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Name | Cream Filling Machine |
| Usage | Makeup |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | AFM-MR |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Packaging Details | Wooden case |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Capacity range | 25-200ml (adjustable) |
| Filling type | Rotary Filling Machine |
| Filling speed | 40-50 BPM |
| Filling Precision | <±0.5% |
| Bottle application | H 50-200mm, D 30-80mm |
| Voltage | 110V/220V |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | AFM-LCR |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Certification | CE |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Filling Nozzle Control | Servo motor |
| Filling heads | 4 filling heads (customized) |
| Filling speed | 15-30BPM |
| Filling range | 50-500ml, 100-1000ml, 500-5000ml |
| Touch screen | WEINVIEW |
| Turntable | Bottle in |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | AFM-PFM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Packaging Details | Wooden case |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Production capacity | 1500-3000BPH |
| Filling material | Liquid, Toner, Cream, Mascara etc. |
| Program controller | Touch screen and PLC |
| Mold | Automatic recycled mold |
| Filling Type | Automatic Cycle Filling Line |
| Filling Precision | <±0.5% |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-LCM |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Certification | CE |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Packaging Details | Wooden case |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Product name | Auto Single Head Tracking Filling Line |
| Filling Speed | 40-60BPM |
| Driven Type | Servo motor control |
| Filling Range | 100-1000ml (option) |
| Power | 2KW |
| Dimension | 3525*925*1720mm |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-TFM |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Certification | CE |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!