Products
Manufacturer of a wide range of products which include Electric Automatic Bottle Screw Capping Machine Four Wheels Filling Line,3KW High Speed Automatic Capping Machine Eight Wheels Stainless Steel,Chemical Detergent Liquid Mixer ...
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Production capacity | 20~ 40 BPM(adjustable) |
| Air pressure | 0.4 Mpa |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Speed control | Inverter control |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-FWC |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Automatic eight wheels capping machine |
| Application | Normal caps, pump head, spray head |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capping dimension | φ25-100mm |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Capping speed | 50 ~ 80 bpm (adjustable) |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-EW |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Application scope | Liquid Washing Products |
| Jacket | Non/ 3 Layers |
| Heating method | Jacket electric/steam heating |
| Control | Button/PLC Touch screen |
| Function | Mixing, Emulsifying, Heating |
| Material | S.S316/S.S304 |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Name | Mixer Machine |
| User | Shampoo |
| Operation panel | Button Control |
| Type | Portable |
| Voltage | 220V/380V |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Product Name | Detergent Liquid Mixer Machine |
| Mixing Capacity | 100L-500L |
| Jacket | Steam/Electric Heating |
| Safety System | Emergency Stop |
| Noise Level | ≤85dB |
| Operation System | Button Operation |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Tank Volume | 3000L |
| Tank Material | 316L Stainless Steel |
| Height | Can be customized |
| Agitator | Frame Wall Mixing/Top Mixing |
| Control Mode | Manual |
| Machine Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Application | Mixing Detergent Liquid |
| Weight | 600KG |
| Control System | Button Control |
| Material | Stainless Steel |
| Mixing Speed | 0-65r/min |
| Homogenizer Speed | 0-3600r/min |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Product Name | Homogenizer Tank |
| Application | Liquid Detergent |
| Capacity | 300L - 1000L |
| Mixing Method | Frame Wall Mixing |
| Agitator Speed | 0-65r/min |
| Frequency | 50Hz / 60Hz |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Capacity | 100L-5000L |
| Layer | Single Layer |
| Material | SUS304/SUS316 |
| Mixing | Siemens Mixing |
| Homogenizer | Siemens Homogenizer |
| Stairs and platform | Yes |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Customization | Available |
| Material | Stainless Steel |
| Speed | 3000rpm |
| Speed Control | Can be add |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Voltage | 220V/380V |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HSH |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!