Products
Manufacturer of a wide range of products which include Electric Automatic Bottle Screw Capping Machine Four Wheels Filling Line,3KW High Speed Automatic Capping Machine Eight Wheels Stainless Steel,Safety Toilet Cleaner Liquid Fil...
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Production capacity | 20~ 40 BPM(adjustable) |
| Air pressure | 0.4 Mpa |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Speed control | Inverter control |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-FWC |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Automatic eight wheels capping machine |
| Application | Normal caps, pump head, spray head |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capping dimension | φ25-100mm |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Capping speed | 50 ~ 80 bpm (adjustable) |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-EW |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Filling Volume | 100-1000ml |
| Filling accurate | ±1% |
| Material | pp material |
| Capping Machine | can be match |
| Warranty | 1 year |
| Training | including |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | AFM-AC |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Filling volume | filling time control |
| Filling speed | 20-30 BPM(adjustable) |
| Power | 1.6KW |
| Material | AISI 316 |
| Name | Liquid Filling Machines |
| Type | Automatic |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | AFM-GPF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Pump type | peristaltic pump |
| filling volume | 5-100ml |
| speed | 35BPM |
| Filling precision | 99% |
| Power | 2KW |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | AFM-DGM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Production capacity | 20 ~ 40 b/min ( adjustable) |
| Conveyor speed | 20m/min ( adjustable) |
| Filling volume | 5-5000ml |
| Filling Precision | <±0.5% |
| Bottle application | Round/Flat Bottle |
| Bottle Diameter | 30 ~ 80 mm (customized) |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | AFM-GP |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | AFM-ET |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Pump type | Peristaltic pump |
| filling volume | 10-100ml(customized) |
| speed | 16BPM |
| Filling precision | 99% |
| Voltage | 110V~220V |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | AFM-LCR |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Capacity | 30bpm |
| Filling Nozzle | 4 heads |
| Material | S.S 316 |
| HMI | 7 Inch |
| Filling Controller | Servo Motor |
| Conveyor Speed | Adjustment |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HY-AFM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Bottle Type | Round/Flat |
| Bottle Dia. | Up to 90mm( customized) |
| Production Output | 20BPM |
| Contact Part | SUS 316 |
| Electrical | AC220V, Single Phase |
| Net Weight | 350KG |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | AFM-GPF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!