Products
Manufacturer of a wide range of products which include Chemical Detergent Liquid Mixer Machine Electric Liquid Soap Mixer Blender,Shampoo Liquid Detergent Mixer Production Line 220V / 380V Voltage,AC380V / 50Hz Automatic Lipstick ...
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Application scope | Liquid Washing Products |
| Jacket | Non/ 3 Layers |
| Heating method | Jacket electric/steam heating |
| Control | Button/PLC Touch screen |
| Function | Mixing, Emulsifying, Heating |
| Material | S.S316/S.S304 |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Name | Mixer Machine |
| User | Shampoo |
| Operation panel | Button Control |
| Type | Portable |
| Voltage | 220V/380V |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Voltage | AC380V/50Hz |
| Material | Stainless steel SUS304 |
| Speed of conveyor | 185mm/sec |
| Blowing type | Bottom blowing type |
| Name | Lipstick Cooling Tunnel |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | KH-CT |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Dimension | 800*750*1745mm |
| Power supply | 220V/50Hz |
| Max filling volume | 20ml |
| Hopper volume | 20L |
| Filling capacity | 1~14ml/piece |
| Temperature | working temperature 80-120℃ |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | KH-AFM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Capacity | full volume: 65L, working volume: 50L |
| Lid | Half open lid |
| Mixing system | Stirrer speed: 0-65 r/min |
| Discharge | Bottom discharge port |
| Name | Double Jacketed Mixing Tank |
| Brand | HONEMIX |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | KH-HM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Diameter | 150mm |
| Roller working length | 300mm |
| Power | 2.2KW |
| Weight | 600kg |
| Name | Three Roll Grinding Mill |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | KH-TR |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Capacity | 20L |
| Lid | Half open lid |
| Mixing system | Stirrer speed: 0-65 r/min |
| Discharge | Bottom discharge port |
| Name | Lipstick mixer |
| Heating | Electric Heating |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | KH-HM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Filling Capacity | 1~14ml/piece |
| Hopper volume | 21L |
| Temperature | 0-180℃ |
| Mixing | 0-94rpm |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | KH-SFM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Cooling method | Air cooling |
| Cooling time | 1~3min |
| Temperature | Max. -10℃ |
| Material | Stainless steel SUS304 |
| Name | Lip Balm Freezing Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | KH-CP |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Voltage | AC220V/50Hz |
| Pressure range | 0-6KG/cm³ |
| Material of tank | SUS304 |
| Production capacity | 5-15pcs/min |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | KH-TM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!