Products
Manufacturer of a wide range of products which include Chemical Detergent Liquid Mixer Machine Electric Liquid Soap Mixer Blender,Shampoo Liquid Detergent Mixer Production Line 220V / 380V Voltage,Detergent Automatic Pouch Filling...
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Application scope | Liquid Washing Products |
| Jacket | Non/ 3 Layers |
| Heating method | Jacket electric/steam heating |
| Control | Button/PLC Touch screen |
| Function | Mixing, Emulsifying, Heating |
| Material | S.S316/S.S304 |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Name | Mixer Machine |
| User | Shampoo |
| Operation panel | Button Control |
| Type | Portable |
| Voltage | 220V/380V |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Main Function | Filling Sealing Packing |
| Material | SUS316L for contact part, other parts SUS304 |
| Packing Material | PE, PET, AL, CPP etc |
| Packing Speed | 20-40 Bags/Min |
| Filling range | 100-1000ml, 200-2500ml(customized) |
| Power | 2.5KW |
| Brand Name | HONEMIX |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Capacity | ≤260 cartons/min |
| Carton size | Min. 80*25*15mm |
| Carton material | 250g/㎡-350g/㎡ |
| Power | 3.7KW |
| Name | Automatic Packing Machine |
| Keywords | Packing Cartoning Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-ZHJ-120 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Capacity | 0-15 parcel/min |
| Packing size | Max. 450*270*330mm |
| Voltage | 380V, 50Hz |
| Sealing cutting system | 925*1040*1920mm |
| Name | Automatic Packing Machine |
| Type | Infrared Ray Film Cutting Shrinking Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-FPM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Packing material | BOPP, PVC, tear tape etc |
| Speed | 30-70packs/min |
| Driven type | Electric |
| Weight | 350kg |
| Name | Automatic Packing Machine |
| Usage | Perfume Box Transparent Film |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-FPM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Main Function | Manual feed pouch, filling, capping |
| Material | SUS316L for contact part, other parts SUS304 |
| Packing Material | PE, PET, AL, CPP etc |
| Packing Speed | 25-35 Bags/Min |
| Filling range | 100-1000ml, 200-2500ml(customized) |
| Power | 1.5KW |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | SPF-C |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Steam consumption | 10-20 kg/h |
| Conveyor speed | 0-35 m/min |
| Voltage | 380V/50Hz |
| Power | 0.35KW |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | FSM-S |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Conveyor speed | 0-15m |
| Packing material | PVC, PP, POF, PE etc. |
| Heating system | Electric heater |
| Power | 5KW |
| Name | Automatic Packing Machine |
| Type | Infrared Ray Film Shrinking Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | FSM-H |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product name | Carton sealer |
| Sealing width | 12mm |
| Sealing speed | 25-45 bottles/min |
| Weight | 150kg |
| Voltage | 220V, 50HZ |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | SM-CS |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!