Products
Manufacturer of a wide range of products which include Chemical Detergent Liquid Mixer Machine Electric Liquid Soap Mixer Blender,Shampoo Liquid Detergent Mixer Production Line 220V / 380V Voltage,Homogenizer Lab Emulsifier Mixer ...
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Application scope | Liquid Washing Products |
| Jacket | Non/ 3 Layers |
| Heating method | Jacket electric/steam heating |
| Control | Button/PLC Touch screen |
| Function | Mixing, Emulsifying, Heating |
| Material | S.S316/S.S304 |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Name | Mixer Machine |
| User | Shampoo |
| Operation panel | Button Control |
| Type | Portable |
| Voltage | 220V/380V |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Rotate speed | 0-200rpm |
| Disperser Speed | 8000-30000rpm |
| Lifting type | button electric lifting |
| Discharging way | Hand crank |
| temperature control | display and adjustment |
| Power Supply | 110V/220V, Single Phase |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HVE-LAB |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Number of lines | 1-3Lines |
| Printing speed | 1482 pcs/ s |
| Max.Speed | 2m/s |
| Nozzle size | 42mm*188mm |
| Printing direction | can be adjustment |
| Dimension | 290mm*325mm*528mm |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HPM-INK |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Product Name | Lobe Pump |
| Application | High Viscosity Products |
| Power | 2.2KW/4KW/5.5KW |
| Rotate speed | 280r/min |
| Working pressure | 0.4 MPa |
| Contact Part | 316L Stainless Steel |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HY-RTP |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Speed range | First gear: 60-500rpm/min, second gear: 240-2000rpm/min |
| Mixer Type | Agitator |
| Capacity | 5L |
| Power | 120W |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-LD |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Capacity | 100ml-5000ml |
| Mixer type | Homogenizer |
| Round speed | 8000~28000r/min |
| Control speed way | Stepless Speed |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-H25 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Speed range | 0~4000RPM |
| Rotor size | 12*15ml |
| Voltage | 220V, 50Hz |
| Size | 31*28*27cm |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-LC |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Grinding fineness | 2-40um |
| Grinding disc dia size | 80mm |
| Rotate speed | 0.3-1 t/h |
| Power | 3KW |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-CM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Moisture Readability | 0.1% |
| Moisture Range | 0—100% |
| Baud Rate | 220V, 50Hz |
| Weight | 7.5kg |
| Name | Ancillary Equipment |
| Type | Digital Moisture Meter |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | HY-LME |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!