Products
Manufacturer of a wide range of products which include Chemical Detergent Liquid Mixer Machine Electric Liquid Soap Mixer Blender,Shampoo Liquid Detergent Mixer Production Line 220V / 380V Voltage,Automatic Compact Powder Pressing...
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Application scope | Liquid Washing Products |
| Jacket | Non/ 3 Layers |
| Heating method | Jacket electric/steam heating |
| Control | Button/PLC Touch screen |
| Function | Mixing, Emulsifying, Heating |
| Material | S.S316/S.S304 |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Name | Mixer Machine |
| User | Shampoo |
| Operation panel | Button Control |
| Type | Portable |
| Voltage | 220V/380V |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Packaging Container Lifting Structure | Hydraulic Lifting |
| Packaging | Aluminum Pan |
| Maximum Oil Pressure | 1.4t |
| Production Speed | 3 Molds/Min |
| Voltage | 220-480V |
| Oil Pump Motor | 2.8kw |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | FT-APP |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Volume | 20L, 50L, 100L, 200L, 300L, 500L |
| Rotary speed | 0-12rpm |
| Material | SUS304 or SUS316L |
| Mixing time | 5-20min |
| Name | Dry Powder Mixing Machine |
| Keywords | Protein Powder Mixer |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | FT-VM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Filling type | Screw rotary filling type |
| Material | SUS304 |
| Hopper | 50L |
| Power | 2KW |
| Name | Automatic Powder Filling Machine |
| Brand | HONEMIX |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | FT-APFM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Mixing speed | 24RPM |
| Discharge angle | 105° |
| Mixer type | Agitator |
| Applications | For mixing of powders, pastes etc. |
| Keywords | Powder Mixer Equipment |
| Name | Powder Press Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | FT-TM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Filling type | Screw rotary filling type |
| Material | SUS304 |
| Hopper | 50L |
| Power | 2KW |
| Name | Automatic Powder Feeder |
| Type | Powder Filling Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | FT-PFM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Filling type | Screw rotary filling type |
| Material | SUS304 |
| Hopper | 50L |
| Power | 2KW |
| Name | Powder Press Machine |
| Keywords | Cosmetic Powder Filling Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | FT-PFM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Voltage | 380V/50Hz |
| Material | SUS304 |
| Pressing speed | 35-50pcs/min |
| Weight | 320kg |
| Name | Powder Press Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | FT-SPP |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Production capacity | 100-300kg/h |
| Fineness of grinding | 60-120mesh |
| Mesh size of feed | ≤6 |
| Weight | 300kg |
| Keywords | Powder Pulverzing Machine |
| Name | Powder Press Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | FT-PM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!