Products
Manufacturer of a wide range of products which include Chemical Detergent Liquid Mixer Machine Electric Liquid Soap Mixer Blender,Shampoo Liquid Detergent Mixer Production Line 220V / 380V Voltage,High Speed Sticker Labeling Machi...
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Application scope | Liquid Washing Products |
| Jacket | Non/ 3 Layers |
| Heating method | Jacket electric/steam heating |
| Control | Button/PLC Touch screen |
| Function | Mixing, Emulsifying, Heating |
| Material | S.S316/S.S304 |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Name | Mixer Machine |
| User | Shampoo |
| Operation panel | Button Control |
| Type | Portable |
| Voltage | 220V/380V |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HHM |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Packaging Details | Wooden case |
| Label Height | Increase to 250mm (customized) |
| Labeling speed | 36/min(adjustable) |
| Application | For flat bottles, round bottles |
| Touch screen | SIEMENS |
| Frequency converter | DANFOSS |
| PLC Control System | SIEMENS |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ALM-DS |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: USD5000/set
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Packaging Details | Wooden case |
| Machinery capacity | 20-50 bottles/min |
| Suitable bottle | Round bottles |
| Label length | 10mm~300mm |
| Label width | 10mm~150mm |
| Bottle diameter | 20mm~100mm |
| Bottle height | 20mm~250mm |
| Roll Label outer diameter | 300mm~350mm |
| Roll Label inner diameter | 70mm~75mm |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ALM-R |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Labeling accuracy | ±1mm |
| Labeling speed | 50~200 BPM |
| Touch screen | WEINVIEW |
| Power | 220V/50HZ |
| Name | Sticker Labeling Machine |
| Keywords | Top Plane Labeling Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ALM-TP |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: USD5000/set
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Labeling accuracy | ±1mm |
| Labeling speed | 100~300 BPM |
| Product diameter | φ10mm~φ30mm for round bottles |
| Label size | length: 20mm~100mm, width: 20mm~130mm |
| Size | 2050×650×1450mm |
| Power | 220V/50HZ |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ALM-DS |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Packaging Details | Wooden case |
| Machinery capacity | 20-50 bottles/min |
| Suitable bottle | Round bottles |
| Label length | 10mm~300mm |
| Label width | 10mm~150mm |
| Name | Sticker Labeling Machine |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ALM-CR |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Packaging Details | Wooden case |
| Label size | Height: 15-100mm, length: 20-300mm |
| Speed | 20~40 bpm |
| Rated voltage | 220V/50Hz |
| Application | Flat and plane bottles |
| Name | Sticker Labeling Machine |
| Brand | HONEMIX |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | SLM-PT |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Packaging Details | Wooden case |
| Label size | Width: 20-150mm, length: 6-150mm |
| Speed | 20~40 bpm |
| Rated voltage | 220V/50Hz |
| Application | Flat bottles, plane surface |
| Name | Sticker Labeling Machine |
| Type | SLM-VPT |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | SLM-VPT |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Packaging Details | Wooden case |
| Applicable labels | width of 10-350mm, length of 10-150mm |
| Speed | 1200~2400 bottles/hour |
| Rated voltage | 220V/50Hz |
| Total power | 100W |
| Name | Sticker Labeling Machine |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | SLM-R |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!