Products
Manufacturer of a wide range of products which include Electric Automatic Bottle Screw Capping Machine Four Wheels Filling Line,3KW High Speed Automatic Capping Machine Eight Wheels Stainless Steel,Industrial Plastic Tube Filler 2...
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000sets/month |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Production capacity | 20~ 40 BPM(adjustable) |
| Air pressure | 0.4 Mpa |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Speed control | Inverter control |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-FWC |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ: 1 set
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500sets/month |
| Delivery Time | 30 working days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Automatic eight wheels capping machine |
| Application | Normal caps, pump head, spray head |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capping dimension | φ25-100mm |
| Screw cap rate | ≥99% |
| Capping speed | 50 ~ 80 bpm (adjustable) |
| Brand Name | HONEMIX |
| Model Number | ACM-EW |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Capacity | 3600BPH |
| Filling Volume | 25-300ml |
| Main Power | 2KW |
| Sealing type | Hot Sealing |
| Filling accuracy | less than 1% |
| Diemension | 2620*1260*1980mm |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HY-400 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Name | Tube Filling Equipment |
| Air Cleaning Drive | inculding |
| Hopper Volume | 50L |
| Sealing Temperature | Adjustment |
| Total Voltage | 220V~380V(Customized) |
| Total Power | 9KW |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HY-ATF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Tube material | Plastic, Composite Aluminum tube |
| Tube Height | 50-200mm |
| Sealing Dia. | 13-50mm |
| Control by | PLC |
| Production Speed | 35bpm |
| Room temperature | 18-26 ℃ |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HY-UTF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Application | Plastic, Laminated, Metal type |
| Capacity | 80pcs/min |
| Metal Tube | 10-35mm |
| Plastic Tube | 10-60mm |
| Filling range | Max.300ml |
| Voltage | 220V-480V, 3PH |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HY-ATF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Tube Diamete | 12-50mm |
| Tube Length | 45-200mm |
| Output Speed | 3600bph |
| Hopper | 50L |
| Compressed Air | 0.04-0.08Mpa |
| Voltage | 3Phase |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HY-400 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Voltage | Single Phase |
| Material | SUS304/SUS316 |
| Capacity | 30 tubes/min |
| Filling Volume | Customized |
| Control System | PLC control |
| Touch Screen | 7 inch color touch screen |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HY-UTF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Tubes material | Laminated, PP, PVC |
| Filling type | Cylinder pump |
| Capacity | 35pcs/min |
| Hopper | 30L |
| Packaging Material | Wooden Box |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HY-STF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Tube Material | Aluminum/Metal |
| Filling range | 25-250ml |
| Filling accuracy | 1% |
| Holes | 10 Holes mold |
| Speed | 25tubes/min |
| Air Pressure | 0.6-0.8Mpa |
| Brand Name | HoneMix |
| Model Number | HY-MTF |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!